Delfiny należą do ssaków z rodziny delfinowatych. To są bardzo mądre zwierzęta. Inteligencja delfina jest porównywalna z ludzką, waga mózgu u delfina wynosi 1700 g, a u człowieka 1400 g.

foto: foxsi.ru

Delfiny są bardzo towarzyskie i przyjazne, podatni na szkolenie. Delfin skacze na wysokość do dziewięciu metrów, pięć metrów długości, nurkowanie może dochodzić do stu metrów.

Te zwierzęta morskie są wykorzystywane przez ludzi na pokazach w delfinariach. Delfiny kochają wolność, dlatego żyją w niewoli przez siedem lat, a na wolności przez siedemdziesiąt lat. Ludzi wykorzystują delfiny nie tylko na pokazach, ale również do celów leczniczych: psychoterapia, fizjoterapia, terapia ultradźwiękami.

foto: foxsi.ru

Delfiny nie pozostawiają w kłopotach swoich krewnych i zawsze przychodzą na pomóc zarówno do człowieka jak i do zwierząt, którzy mają kłopoty.

Pies Marika przez przypadek, znajdując się na otwartym morzu ze swoim właścicielem, trafił do wody. Właściciel nie od razu zauważył zniknięcie psa. Zauważył go na grzbiecie delfina, który pomógł psu wrócić do łodzi. Pies został uratowany i tak przy okazji znalazł sobie nowego przyjaciela w postaci delfina. Od tego czasu pies przychodzi na molo, szczeka i tym sposobem woła swojego przyjaciela, żeby razem popływać.

foto: foxsi.ru

Delfiny potrafią lokalizować dźwięki. W ten sposób pomagają rybakom w łowieniu ryby. Oni pokazują w którym miejscu jest dużo ryby i dzięki tej pomocy połów może wzrosnąć. Z powodu zanieczyszczenia mórz delfiny umierają. Z niezrozumiałych powodów są wyrzucane na brzeg.

Ludzie prowadzą akcje ratownicze i zabierają delfiny w głąb morza. Ludzie muszą dbać o środowisko i świat zwierząt, aby nie zakłócać harmonii w przyrodzie, która odpowie ludziom z wdzięcznością.

Główne zdjęcie: foxsi.ru