W Google Earth tak nazywa się duży projekt Google, w ramach którego zostały umieszczone w sieci zdjęcia całej powierzchni Ziemi, które zostały zrobione za pomocą satelitów, oraz dodano stare zdjęcia Ziemi w 3D. Użytkownicy mogą teraz zobaczyć jak zmieniła się planeta od 1984 roku.

Te zmiany są imponujące, ponieważ 24 miliony zdjęć satelitarnych wykonanych w latach 1984-2020 przy pomocy NASA, US Geological Survey, Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej pomagają zrozumieć, że globalne ocieplenie jest realne.

Timelapse, który powstał 15 kwietnia 2021 roku, umożliwia śledzenie tych zmian. Na zdjęciach z przyspieszonej selekcji obrazów, widać, jak zmieniają się powierzchni lodowców, jak stopniowo zniekształcają się zwykłe granice kontynentów Ziemi.

Source: youtube.com

Timelapse pokazuje, jak powstają nowe, nowoczesne miasta. I jak lasy tropikalne, i nie tylko lasy, stopniowo zanikają. Co ciekawe, projekt całkowicie otwarto mówi na temat swoich źródeł.

Więc nie tylko otwiera oczy na globalne problemy środowiskowe, ale także pomaga dowiedzieć się, skąd naukowcy czerpią informacje.

Główne zdjęcie: lemurov.net