To niesamowita historia sukcesu!

Dziś chcemy Wam opowiedzieć o dziewczynie, której nie złamały życiowe trudności, a wręcz przeciwnie – wszystkie próby na drodze doprowadziły do ​​szczęśliwego życia.

foto: laykni.com

Maricel Apatan z Filipin ma dopiero 30 lat, ale już jest wzorem tego, jak ludzie w drodze do swoich marzeń radzą sobie z poważnymi problemami. Pracuje jako kucharka. Dziewczyna bez problemu pokroi nawet najmniejsze owoce, takie jak truskawki i winogrona, umie robić różne ozdoby z kremu, przez co powstają prawdziwe dzieła sztuki.

foto: laykni.com

Wydawałoby się, że nic zwyczajnego, gdyby miała dłonie, ale ta dziewczyna umiejętnie radzi sobie bez nich. Maricel to znana szef kuchni, która pracuje w 5-gwiazdkowym hotelu i przygotowuje niesamowite desery. 20 lat temu przydarzyła się jej straszna historia, która po prostu wywróciła jej życie do góry nogami…

foto: laykni.com

Kiedy miała 10 lat, poszła z wujkiem po wodę, gdy w drodze powrotnej zostali zaatakowani przez bandytów. Krewny dziewczyny został zabity, a jej szyja i ręce zostały rozcięte. Maricel udawała, że ​​nie żyje, co uratowało jej życie. Dziewczyna została zabrana do szpitala na wpół martwa, straciła dużo krwi i nie można już było uratować jej dłoni. Musiała więc ponownie nauczyć się robić zwykłe rzeczy i móc radzić sobie bez pomocy innych w codziennym życiu.

foto: laykni.com

Kiedy Maricel wróciła do szkoły, rozpoczęły się nowe próby, dzieci nieustannie dokuczały i zastraszały. Ale to nie złamało silnej dziewczyny, która pomyślnie ukończyła szkołę i poszła na studia.

foto: laykni.com

Ukończyła Lourdes College w 2008 roku na kierunku Zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii. Maricel wyszła za mąż i urodziła córkę. Mąż pomaga ukochanej w rodzinnym biznesie, oprócz pracy w restauracji, rodzina robi torty na zamówienie.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

„Naprawdę uwielbiam gotować, odkąd skończyłam siedem lat” – mówi Maricel.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Była bardzo odpowiedzialną uczennicą, mimo że była jedyną niepełnosprawną na kursie. Ale najważniejsze jest to, że dziewczyna nie szukała współczucia, wręcz przeciwnie, brała udział w konkursach dekorowania tortów na równych zasadach z innymi. Zobacz, jak szef kuchni Apatan zręcznie radzi sobie z arbuzem!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com