Jeden z najwyższych szklanych mostów na świecie oferuje pełen wachlarz wrażeń.

W 2016 roku w chińskim Parku Narodowym Zhangjiajie (prowincja Hunan) pojawił się szklany most dla pieszych. Znajduje się w kanionie pomiędzy dwoma klifami górskimi na wysokości 260 metrów. Przy długości 430 metrów był to najdłuższy i najwyższy szklany most na świecie w momencie otwarcia, dopóki nie został wyprzedzony przez 526-metrowy most Huangchuan w 2020 roku.

Source: youtube.com

Most Zhangjiajie wykonany jest ze stalowej ramy z ponad 120 szklanymi panelami. Każda z nich ma 3 warstwy szkła hartowanego o grubości 5 cm, dające zwiedzającym wrażenie unoszenia się nad ziemią. Teraz gościom proponują nową rozrywkę: skoki na bungee.

Source: youtube.com

Pierwsze przyprawiające o zawrót głowy skoki miały miejsce pod koniec 2020 roku, ale mało kto o tym wiedział: wszystko zostało zamknięte z powodu pandemii. Teraz sytuacja w kraju wraca do normy, a przynajmniej chińscy turyści mogą już podziwiać piękno parku. Wznowiono także skoki na bungee: teraz tę aktywność wybiera codziennie około 20 osób.

Source: youtube.com

Z kolei właściciel atrakcji obniżył nawet koszt do 1998 juanów (około 306 dolarów). Poprzednia cena wynosiła 420 dolarów. Rzecznik mówi, że skakanie w przepaść może wydawać się przerażające, ale na próżno:

„Jego wysokość faktycznie ułatwia zadanie. Kiedy jesteś tak wysoko, jest to podobne na skok ze spadochronem.”

Główne zdjęcie: nat-geo.ru