Kot uratował życie właścicielce. Starsza kobieta wpadła w kłopoty podczas regularnego spaceru. Gdyby nie kot – kto wie, czy ratownicy byliby w stanie ją znaleźć, czy nie?

Hrabstwo Cornwell to lasy, klify, wąwozy i cieśniny. Nieostrożnemu podróżnikowi łatwo jest wpaść w kłopoty i zgubić. Mniej więcej ten sam los spotkał starszą Angielkę, która wybrała się na spacer ze swojego domu na obrzeżach miasta. Nadal nie wiadomo, czy się potknęła, czy poślizgnęła. Kobieta spadła z krawędzi wąwozu o wysokości 20 metrów.

Wtoczyła się w strumień na dole i straciła przytomność. Starsza pani nie mogła wezwać pomocy, ale na szczęście była dobrze znana. Minęła tylko godzina, zanim sąsiedzi zauważyli nieobecną kobiety. Coś sprawiło, że zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak. W końcu kobieta miała 83 lata - wszystko mogło się zdarzyć. I wezwali ratowników.

Zaginiona Angielka nie mogła wezwać pomocy. Ratownicy szukali jej we wszystkich dzielnicach, ale nie mogli spodziewać się, że kobieta leży na dnie potoku, ukryta w cieniu drzew. Czas uciekał - gdy nagle jeden z sąsiadów zwrócił uwagę na czarnego kota sąsiadki o imieniu Piran. Usiadł na wzgórzu nad wąwozem i głośno miauczał.

foto: goodhouse.ru

Ratownicy też zauważyli nietypowe zachowanie kota i postanowili sprawdzić wąwóz. Natychmiast zauważyli zaginioną kobietę, która leżała niżej. Była ciężko ranna, ale żyła - pomoc nadeszła na czas. Reszta była kwestią techniki. Została załadowana na nosze i przetransportowana do helikoptera ratunkowego. Helikopter bardzo szybko zabrał ofiarę do szpitala.

„To była doskonale skoordynowana praca ratowników i Pirana” – wspominają sąsiedzi.

To uporczywe miauczenie kota uratowało życie właścicielce. Chociaż warto zwrócić uwagę na tych, którzy zauważyli niecodzienne zachowanie zwierzaka. Teraz 83-letnia właścicielka Pirana wciąż przebywa w szpitalu. Ale już opamiętała się i czuje się znacznie lepiej. Uśmiecha się i rozmawia z lekarzami, co oznacza, że już niedługo będzie mogła wrócić do czarnego kota, który uratował jej życie.

foto: goodhouse.ru

Główne zdjęcie: goodhouse.ru