Od 1990 roku popularny TC Candler publikuje rankingi najpiękniejszych ludzi na świecie. W tym roku na pierwszym miejscu znalazł się 25-letni birmański aktor i model, Paing Takhon. Wyprzedził Chrisa Hemswortha w rywalizacji o tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie.

Aktor ma już wielu fanów i wielbicieli. Paing Takhon jest znany w sieciach społecznościowych z sesji zdjęciowych jako mnich buddyjski, nie mniej często uczestniczył w sesjach zdjęciowych ze swoimi kotami - ma ich w domu dziewięć.

https://www.instagram.com/p/CXvWaRZratu/?utm_source=ig_embed&ig_rid=60fe7a87-43e1-4a39-9488-32ceb7728a1c

W rodzinnej Birmie aktor cieszy się ogromną popularnością, podobnie jak w sąsiedniej Tajlandii. Sis Ko Paing, miejsce, w którym urodził się celebryta, znajduje się w południowej części Myanmar (niedaleko prowincji Ranong w Tajlandii). W branży modelowej Paing od 2014 roku, a w branży filmowej zadebiutował w 2017 roku, w birmańskim filmie „Midnight Traveler.”

W tym samym roku wydał album muzyczny „Chu Thit”, z którego dochód przekazał na cele charytatywne dla birmańskich sierot. Swoją ówczesną decyzję skomentował przywiązaniem do buddyzmu. Według Painga, dobre uczynki zawsze prowadzą do dobrych rzeczy.

https://www.instagram.com/p/CXptCUYriAw/?utm_source=ig_embed&ig_rid=06cb7b40-8678-4032-81a2-d4eb6664ca23

W dniu, w którym dowiedziano się o jego zwycięstwie, aktor został uwięziony za otwarte wspieranie w mediach społecznościowych protestów przeciwko rządowi. Paing Takhon czekał na wyrok od kwietnia zeszłego roku, kiedy to został zatrzymany. Sąd nakazał mu spędzić trzy lata w areszcie.

https://www.instagram.com/p/CV5z67gvjyM/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c3e472f0-d7cd-4318-a26e-b1cbb7be3f11

Według obrońców praw człowieka, w stolicy Birmy, Myanmar, przetrzymywanych jest obecnie ponad siedem tysięcy protestujących, a ponad tysiąc osób padło ofiarą strajku od początku roku.

Dzięki zwycięstwu, zainteresowanie młodym aktorem, zdaniem ekspertów, zwróci uwagę świata na kwestię rozwiązania kryzysu politycznego w kraju.

Główne zdjęcie: lemurov.net