Mieszkanka Stanów Zjednoczonych zrobiła sobie i swoim bliskim niezwykły prezent. Fatima Madrigal urodziła bliźnięta w odstępie 15 minut, ale w różnych latach.

Rezonansowy przypadek miał miejsce na oddziale położniczym centrum medycznego w Kalifornii. Fatima Madrigal i Robert Trujillo zostali rodzicami syna i córki, którzy urodzili się w odstępie 15 minut, ale ich akty urodzenia wskazują na różne lata.

Fatima została przyjęta do szpitala przed Nowym Rokiem. Mąż przywiózł dziewczynę, gdy zaczęła rodzić. Para wiedziała, że ​​będą mieli bliźnięta, ale nie wiedziała, jaką niespodziankę sprawią im dzieci. Syn pary, Alfredo, urodził się w przeddzień Nowego Roku - 31 grudnia o 23:45, a jego siostra Eileen urodziła się zaraz po tym, jak zegar wybił północ. Tak więc jej data urodzenia to 1 stycznia 2022 roku.

Alfredo ważył 6 funtów 1 uncję, Eileen 5 funtów 14 uncji. Dziewczyna została pierwszym dzieckiem urodzonym w centrum medycznym Natividad w hrabstwie Monterey w 2022 roku.

foto: google

„To dla mnie niesamowite, że są bliźniakami i mają różne daty urodzin. Byłam szczęśliwy, że moja córka urodziła się po północy - powiedziała szczęśliwa matka. Również personel kliniki był zaskoczony tą sytuacją. „To były najbardziej pamiętne narodziny w mojej karierze. To była absolutna przyjemność pomóc tym maluchom bezpiecznie wejść w 2021 i 2022 rok. Cóż za niesamowita okazja i sposób na rozpoczęcie Nowego Roku!” - powiedział lekarz rodzinny ośrodka Ana Abril Arias.

Fatima i Robert są rodzicami wielu dzieci. W domu na bliźniaków czekają dwie starsze siostry i brat. Rodząca przyznała, że ​​jej syn ze szczególnym zainteresowaniem czekał na zwiększenie rodziny. Cieszył się, że jedno z dzieci jest chłopcem i że w końcu będzie miał brata. „Nasza rodzina nie mogła się doczekać spotkania z nimi” – cytuje rozmówcę New York Post.

foto: google

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom każdego roku w Stanach Zjednoczonych rodzi się około 120 000 bliźniąt, co stanowi ponad trzy procent wszystkich urodzeń. Jednak bliźnięta z różnymi datami urodzenia są niezwykle rzadkie, z prawdopodobieństwem 1 na 2 miliony.

Znany jest przypadek w Indianie, kiedy kobieta urodziła bliźnięta, które pojawiły się w różnych dekadach. Don Gilliam i Jason Tello powitali bliźniaków Jocelyn i Jacksona. Jocelyn urodziła się 31 grudnia 2019 o 23:37. Jej brat urodził się 30 minut później o godzinie 12:07 1 stycznia 2020 roku. Rankiem po porodzie Gilliam powiedziała, że ​​jest „w szoku”.

Główne zdjęcie: google.com