Nie jest tajemnicą, że większość Azjatów to ludzie, którzy żyją bardzo długo. Co więcej, zachowują aktywność do późnej starości. Ale jak oni to robią?

Istnieje kilka chińskich praktyk medycznych mających na celu przedłużenie życia. Oto kilka ćwiczeń na stopy z medycyny orientalnej.

Jednym z popularnych ćwiczeń jest chodzenie na palcach. Uważa się, że w ten sposób stymuluje się kilka punktów, które są korzystne dla organizmu.

Codziennie należy chodzić na palcach przez 1-2 minuty i powtarzać to ćwiczenie w 3-5 podejściach. Uważa się, że to łagodzi zmęczenie w nogach, przyspiesza krążenie krwi w naczyniach krwionośnych, pomaga schudnąć i poprawić postawę.

Drugie ćwiczenie to ćwiczenie na stopy. Aby to zrobić, stań boso na podłodze, unieś palce stóp na wysokość nie większą niż 1 centymetr od podłogi, a następnie gwałtownie opuść je w dół.

Jednak istnieje wiele niuansów. Podczas schodzenia nie powinno być żadnego dyskomfortu. Ponadto, ból nie powinien przenosić się na głowę. Należy zrobić 60 takich ćwiczeń dziennie z 10-20 sekundową przerwą pomiędzy ćwiczeniami.

To ćwiczenie jest zalecane dla osób z opuchniętymi stopami lub problemami z żyłami.

Główne zdjęcie: grodno24.com