Amerykanka Lisa Laurion, pochodząca z Maine (USA), schudła 45 kilogramów po rezygnacji z niektórych produktów. Przestała jeść cukier, mąkę i dodawać śmietankę do kawy.

Warto zaznaczyć, że kobieta była nazywana w ośrodku „królową odchudzania”, w którym pomagano jej schudnąć. Lisa zawdzięcza swoją przemianę wspierającym ją bliskim oraz wadze kuchennej, na której ważyła swoje jedzenie.

Lisa mówi, że od dziecka walczy z problemem nadwagi. Już jako dziecko zaczęła zajadać stres. Stopniowo dorastając, Laurion zwiększała ilość jedzenia, aby „nie borykać się ze swoimi problemami”. Wkrótce jej waga osiągnęła 117 kilogramów przy wzroście 160 centymetrów.

foto: newsgomel.by

„Miałam wiele problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca. Miałam problemy z oddychaniem, depresję z tego powodu i to był bardzo trudny czas” – powiedziała kobieta.

Lisa powiedziała, że zdała sobie sprawę, że musi wrócić do swojego normalnego rozmiaru, a nie być dużą dziewczynką obok swojego chudego męża.

foto: newsgomel.by

Amerykanka rozpoczęła swoją walkę z odchudzaniem od skorzystania z pomocy dietetyka. Porady były jednak, jej zdaniem, ograniczone i zrezygnowała z nich.

W 2019 roku syn Lisy planował ślub, kobieta była zdecydowana zrobić wszystko, aby schudnąć do tego czasu.

„Zdecydowałam, że naprawdę muszę coś z tym zrobić, że naprawdę potrzebuję pomocy i poszłam do „Weight Loss Smart Centre”. Postawiłam sobie za cel 60 kilogramów” - wspomina Laurion.

Głównym elementem jej planu odchudzania było spożywanie trzech zbilansowanych i posiłków dziennie. Lisa jadła jogurt, owoce i płatki owsiane na śniadanie, białko i warzywa na obiad, a na kolację białko, ryż lub ziemniaki z sałatką.

foto: newsgomel.by

Wyeliminowała też cukier, mąkę i śmietankę do kawy. Dzięki temu u kobiety zniknęły zachcianki żywieniowe.

Warto dodać, że Laurion również zaczęła ćwiczyć. Robiła 10 000 kroków dziennie.

Do tej pory Amerykanka osiągnęła wagę 63 kilogramów. To jest wynik, który osiągnęła w ciągu roku.

„Nie czekaj na idealny moment, aby to zrobić - może on nigdy nie nadejść. Podejmij działania, wybierając plan diety, który będzie dla Ciebie dobry i trzymaj się go. Rób wszystko po kolei i szukaj wsparcia, którego potrzebujesz” - podsumowała „królowa odchudzania”.

Główne zdjęcie: newsgomel.by