Strzyżenie włosów jest jednym z zabiegów, które mają na celu zadbanie o wygląd, odnalezienie piękna.

Ludzie nie przywiązują do tego zbytniej wagi i wykonują strzyżenie tylko kiedy mają na to ochotę. Jednak nie należy w ten sposób podchodzić do strzyżenia włosów.

Z obcięciem włosów wiąże się wiele omenów.

Należy się do nich dostosować, aby wybrać najlepszy czas na strzyżenie i tym samym nie zrobić sobie krzywdy.

Nie decydować się na strzyżenie, gdy jest ciemno

Wieczorem i w nocy nie należy nawet brać do ręki nożyczek. W tym czasie siły i energia człowieka są na wyczerpaniu i czuje się zmęczony.

Jeśli zdecyduje się na strzyżenie, będzie całkowicie wyczerpany i straci „ochronę”. W takim stanie będzie wrażliwy, do tego kłopoty będą się do niego przyciągać.

Zakaz strzyżenia włosów w święta kościelne

W czasie Wielkiego Postu, w Wielki Piątek i Wielki Czwartek, nie należy obcinać włosów.

Jest całkiem możliwe, że doprowadzi to do kłopotów i problemów życiowych. To ostatnie będzie bardzo trudne do rozwiązania, zajmie dużo czasu.

Obcinanie włosów podczas rosnącego księżyca

Jeśli w tym czasie wykonasz strzyżenie, nie musisz się martwić o włosy. Włosy będą szybko rosły i będą zdrowe.

Samopoczucie osoby po takim strzyżeniu będzie dobre. Natomiast w czasie nowiu księżyca i zaćmienia słońca nie należy nic robić, ponieważ to może odebrać zdrowie.

Wybierać konkretne dni tygodnia

Jeśli chodzi o kobietę, nie powinna planować strzyżenie włosów dowolnego dnia. Byłoby idealnie, gdyby udała się do fryzjera w środę lub piątek.

Są to kobiece dni, a strzyżenie w tych dniach doda odpowiedniej energii. Kobiety w ciąży nie powinny w ogóle decydować się na strzyżenie, ponieważ według omenów może to zaszkodzić dziecku.

Wszystkie te omeny wydają się głupie i absurdalne. Jednak w praktyce udowodniono, że działają, dlatego nie powinno się ich lekceważyć.

Główne zdjęcie: google.com