Bardzo często ludzi wypowiadają się na tematy różnych ras psów. Dlatego w społeczeństwie krążą mity dotyczące zachowania psiaków, które trzeba obalić. Najczęściej niepotrzebne negatywne emocje wśród ludzi wzbudza taka rasa psów jak pitbull. Jednak wielu ludzi już dawno przekonali się, że psa tej rasy wcale nie można nazwać złą i niebezpieczną bestią, albowiem najczęściej jego zachowanie dowodzi, że jest prawdziwym aniołkiem, czyli najlepszym przyjacielem ludzi. Dziś chcemy przedstawić historię, którą po raz kolejny nas przekonuje o życzliwości wobec ludzi tej rasy psów. Bardzo bym chciał, aby najwięcej ludzi przeczytali o tym, co niedawno się wydarzyło.

Na tym zdjęciu widzimy Hurley’a, wspaniałego psa pitbulla:

foto: google

Na początku trzeba zaznaczyć, że Hurley – to dobry, wspaniały oraz czarujący piesek. Jego właściciel bardzo mu ufa, wiedząc, że nikomu nie wyrządzi krzywdy. Dlatego gdy wychodzi z nim na przechadzkę, to często pozwala mu spacerować bez smyczy.

WŁAŚCICIEL HURLEY O IMIENIU SHELBY JEST PRZEKONANY, ŻE JEGO CZWORONÓG JEST WSPANIAŁYM ZWIERZĘCIEM DOMOWYM, KTÓRY JEST ŻYCZLIWY ORAZ KOCHA INNYCH LUDZI.

foto: google

Pewnego wieczoru Shelby poszedł na spacer razem z Hurley’em. Na zegarku było kilka minut po dwudziestej drugiej. O takiej godzinie mógł spokojnie spuścić psa ze smyczy, bowiem w parku już nie spacerował obok nich. Dla dobrego pitbulla jest to moment, który najbardziej uwielbia, bowiem wtedy może swobodnie odkrywać przeróżne zapachy i poznawać otaczający go świat. Tak było tego wieczoru. Lecz nagle w parku rozległ się przerażający krzyk i płacz dziecka. Zanim Shelby zdążył zareagować, Hurley błyskawicznie rzucił się w kierunku północnej części parku, skąd donosił się krzyk.

foto: google

Kiedy Shelby dotarł do miejsca, w które kilka minut wcześniej przybiegł pies Hurley, to zobaczył tam zapłakanego małego chłopca. Nagle rzucił okiem na trawę i z przerażeniem wykrzyknął imię swojego ukochanego psa: obok dziecka leżał bardzo groźny i jadowity wąż – mokasyn miedziogłowiec. Shelby zrozumiał o co chodzi: wąż zaatakował małego chłopca, kiedy ten bawiąc się w krzakach natrafił na niego. Natomiast Hurley rzucił się do walki i wygrał ja, chociaż podczas walki został ukąszony przez węża. Wąż się nie ruszał, bowiem leżał zabity przez psa. W tym czasie mały chłopiec szybko pobiegł do samochodu, w którym na niego czekała jego matka. Za chwilę odjechali bardzo szybko w nieznany kierunku. Prawdopodobnie dziecko również zostało ukąszone przez jadowitego węża, dlatego matka chciała szybko zawieźć go do szpitala. Shelby do dnia dzisiejszego nie wie, kim było to dziecko oraz jego matka.

Po całej tej akcji Shelby wezwał służby, by zajęli się martwym wężem. Po jakimś czasie również się okazało, że piesek krwawi, również ma opuchnięte mordę i szyję, a z jego pyska idzie piana. Dlatego Shelby szybko wsadził Hurley’a do samochodu i oni natychmiastowo udali się do weterynarza, aby ten mógł uratować psa oraz pomógł psu wrócić do zdrowia. Shelby i Hurley spędzili w klinice weterynaryjnej całą noc. Dopiero nad ranem mogli opuścić szpital dla zwierąt. Na szczęście zraniony pittbul został uratowany, a jego zdrowiu już nic nie zagrażało. Chociaż jego morda była trochę spuchnięta.

To, że właścicielem razem z pittbulem natychmiast udali się do kliniki weterynaryjnej sprawiło, że uratowano mu życie. Dopiero później przez wezwane służby zostały ujawnione szczegóły tego wydarzenia: bawiąc się małe dziecko natrafiło na gniazdo jadowitego węża. Hurley uchronił chłopca od kolejnych ukąszeń przez węża. Shelby nadal próbuje uzyskać informacje o tym, kim jest dziecko i czy wszystko jest w porządku z jego zdrowiem.

foto: google

Tą niezwykłą historią podzieliła się z internautami na Facebooku siostra Shelby. Dzięki tej odpowiedzi, jej profil na facebooku zdobył dużą liczbę lajków i komentarzy. Przeważnie ludzie piszą, że pies musi dostać jakąś nagrodę za swoje piękne zachowanie. Dzielny psiak Hurley jest również uważany prawdziwym bohaterem wśród czworonogich. I słusznie, bowiem uratował życie małemu dziecku.

Główne zdjęcie: google.com