Przechodnie zauważyli przebywającą na zewnątrz kocią matkę z dwoma młodymi, których nie mogli ominąć. Ta kocia rodzina wyraźnie potrzebowała pomocy i przytulnego gniazdka, w którym kocięta mogłyby dorastać.

Mieszkańcy Nowego Jorku zauważyli na ulicy tę kotkę z dwoma małymi kociakami. Nie mogli przejść obok tego obojętnie i postanowili choć trochę pomóc kociej rodzinie, która zbierała resztki jedzenia na ulicach. Ludzie zwrócili się o pomoc do pobliskiego centrum ratunkowego.

foto: petpop.cc

Pracownicy schroniska „Little Wanderers NYC” natychmiast pojechali po puszyste kociaki. Kiedy przyjechali na miejsce, kotka zasłaniała kocięta sobą, chroniąc je i pokazując, że nie pozwoli, aby jej dzieciom stała się krzywda. Wolontariuszom udało się jednak przyciągnąć uwagę głodnej matki jedzeniem i umieścić całą rodzinę w bezpiecznym miejscu.

foto: petpop.cc

Kotka otrzymała imię Farah. Na początku była nieufna wobec nowego otoczenia i ciągle tuliła swoje kociaki, ale szybko się przyzwyczaiła. Kiedy rodzina trafiła do domu tymczasowego, Farah całkowicie zaufała ludziom. Po pewnym czasie kocięta zaczęły chodzić i poznawać świat, a ich mama nie spuszczała z nich oczu.

foto: petpop.cc

Farah była bardzo troskliwa, wrażliwa i delikatna. Widok bawiących się kociąt uspokajał ją i kotka wiedziała, że są tu bezpieczne, a to było dla niej najważniejsze. Z czasem Farah zaczęła nawet pozwalać swojej opiekunce, by ją głaskała - choć wcześniej bała się tego robić.

foto: petpop.cc

Kiedy kocięta będą wystarczająco dorosłe, wraz z matką znajdą stałych właścicieli. Na razie cała kocia rodzina cieszy się każdym dniem, a opiekę nad nimi sprawują troskliwi wolontariusze.

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc