Cudownie jest mieć brata lub siostrę bliźniaczkę. Na świecie jest co najmniej jedna osoba z dokładnie takim samym światopoglądem jak Ty. Ktoś, kto rozumie cię nawet bez słów. W dzieciństwie zawsze jest się z kim bawić. Są jednak chwile, kiedy następuje pewien „błąd”. Zamiast dwojga dzieci z dwoma ciałami, rodzą się dwie osoby, ale z jednym ciałem. Takie osoby potocznie nazywane są bliźniakami syjamskimi. Nasz artykuł dotyczy najsłynniejszych z nich.

Chang i Eng Bunker

foto: lemurov.net

To dzięki nim bliźnięta złączone ze sobą stały się znane jako bliźnięta syjamskie. Urodzili się na początku XIX wieku w Syjamie (stara nazwa Tajlandii). Spore poruszenie wywołał fakt, że urodzili się w odległej wiosce rybackiej. Miejscowi uważali, że są zwiastunami końca świata i chcieli ich zabić. Tylko jakimś cudem udało im się przeżyć.

foto: lemurov.net

Gdy Chang i Eng mieli 17 lat, Robert Hunter, brytyjski konferansjer, zaproponował im pracę w cyrku. Dzięki swojej wyjątkowości bracia zwiedzili cały świat. Stali się sławni i bardzo bogaci. Osiedlili się w Stanach Zjednoczonych. Pobrali się z dwiema siostrami (nie syjamskimi) i żyli do 63 roku życia. O dziwo, mieli wspólnie 21 dzieci. Bracia Bunker zmarli tego samego dnia, w odstępie kilku godzin.

Rosa i Josepha Blazek

foto: lemurov.net

Siostry urodziły się w Austro-Węgrzech w 1878 roku. Były złączone ze sobą na wysokości miednicy. Ale nawet to nie przeszkodziło im w nauce tańca, każda ze swoim własnym partnerem. Pewnego dnia Rosa zakochała się w niemieckim oficerze. Ale Josepha nie. Sytuacja była delikatna i prawie doprowadziła do kłótni między siostrami.

foto: lemurov.net

Chodzi o to, że siostry miały te same narządy płciowe. Przez długi czas Josepha nie chciała mieć stosunków intymnych z mężczyzną. Ale w końcu się poddała. Wtedy zdarzył się cud - Rosa zaszła w ciążę. Jeśli narządy płciowe były wspólne, to każda z sióstr miała swoją macicę. Wspólnie wychowały syna. Rosa i Josepha zmarły w 1922 roku na żółtaczkę.

Millie i Christine McCoy

foto: lemurov.net

Te siostry miały bardzo trudne chwile w swoim życiu. Nie tylko miały to samo ciało, ale urodziły się w rodzinie niewolników w północnej Kalifornii. Ich życie było prawdziwą powieścią przygodową. Siostry były sprzedawane, porywane, przewożone przez ocean do Europy, a następnie z powrotem do Stanów Zjednoczonych.

foto: lemurov.net

McCoy miały wiele talentów: bosko śpiewały, wspaniale grały na instrumentach i pięknie tańczyły. Widzowie przychodzili do cyrku, aby usłyszeć dwugłowego słowika (pseudonim sceniczny Milly i Christine). Po zniesieniu niewolnictwa udało im się dorobić pokaźnego majątku. Na emeryturę przeszły w wieku 58 lat. Kupiły dom w Karolinie Północnej i żyły tam spokojnie przez trzy lata, aż do śmierci.

Abigail i Brittany Hensel

Dziewczynki urodziły się w marcu 1990 roku w amerykańskim stanie Minnesota. Ciało jest jedno, ale mają dwie głowy, serca i żołądki. Wszystkie narządy poniżej pasa są wspólne.

foto: lemurov.net

Siostry prowadzą dość pełne życie. Mają nawet prawo jazdy (każda ma swoje). Nie czują się jak wyrzutki. Są przyzwyczajone do uwagi publiczności.

foto: lemurov.net

Abigail i Brittany mają wystarczająco dużo przyjaciół. Mają nawet konto w mediach społecznościowych (mają jedno konto). Siostry zdobyły wykształcenie jako nauczycielki matematyki. Pracują w szkole.

Główne zdjęcie: lemurov.net