LEKCJA DLA DUSZY

Siedząc wokół stołu, dusze wybierały swoją kolejną lekcję. Podniosła się dzielna i silna dusza:

- Tym razem wybieram się na Ziemię, aby nauczyć się wybaczać. Kto mi w tym pomoże?

Dusze odezwały się ze współczuciem, a nawet trochę z lękiem:

- To jedna z najcięższych lekcji... Możesz sobie nie poradzić w ciągu jednego życia... Będziesz tak bardzo cierpieć... Tak bardzo Ci współczujemy... Ale kochamy Cię i pomożemy Ci....

Jedna dusza powiedziała:

- Będę z Tobą na Ziemi i pomogę. Będę twoim mężem, w naszym życiu rodzinnym wiele problemów będzie z mojej winy, a ty nauczysz się mi wybaczać.

Druga dusza westchnęła:

- A ja mogę stać się jednym z twoich rodziców, zapewnić ci trudne dzieciństwo, potem wtrącać się w twoje życie i wszystko utrudniać, a ty nauczysz się mi wybaczać.

Trzecia dusza powiedziała:

- A ja będę jednym z twoich przełożonych i często będę cię traktował niesprawiedliwie i arogancko, abyś nauczyła się wybaczać.

Kilka kolejnych dusz zgodziło się spotkać z nią o różnych porach, by utrwalić lekcję...

Tak więc każda dusza wybrała swoją lekcję, przydzieliła swoje role, zastanowiła się nad planem, w którym będzie uczyć i wspierać, i zstąpiła na Ziemię.

Ale taka jest cecha dusz, że nic nie pamiętają przy narodzinach. I tylko niektórzy z nas potrafią się domyślić, że wiele zdarzeń nie jest dziełem przypadku i że każda osoba pojawia się w naszym życiu dokładnie w tym momencie, kiedy najbardziej potrzebujemy lekcji, którą ze sobą niesie...

Powodzenia w poznawaniu Lekcji Życia!

Główne zdjęcie: kakao.im