Michael Douglas ma 75 lat. Pewnie pamiętasz jego filmy „Gra”, „Morderstwo doskonałe”, „Nagi instynkt” i „Nikomu ani słowa”. Aktorzy „tamtego” pokolenia wstydzili się źle grać i uczestniczyć w filmach ze słabą fabułą i scenariuszem.

Nie tak jak teraz - grają nie tam, gdzie chcą, ale tam, gdzie zostają zaproszeni. Konkurencja jest taka, że ​​przez rok nieobecności na ekranie mogą po prostu o tobie zapomnieć. Ta sytuacja nie może nie wpływać na jakość kina i nasz ogólny poziom kulturalny.

Co za błogosławieństwo, że istnieje Internet, który pozwala znaleźć stare filmy, a nie zadowalać się tym, co „tworzą” współczesne studia za ogromne pieniądze.

Znalazłam w Internecie kilka cytatów Michaela Douglasa, o których chciałabym z Tobą porozmawiać. Nie są tak jednoznaczne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Pod wieloma względami nawet kontrowersyjne.

O relacjach z ludźmi

Czasami bardziej staramy się zaimponować nieznajomym niż najbliższym osobom. Należy pamiętać, że nie powinieneś brać za pewnik tych, którzy są w pobliżu.

Douglas ma absolutną rację. Istnieje taki trend. Mężczyźni i kobiety idą do pracy wystrojeni, jakby to było święto. W domu chodzą w tym, co nie szkoda wyrzucić. Publicznie jesteśmy inteligentni, przyjaźni, elokwentni. W domu lekceważymy naszych bliskich: „Nie wtrącaj się, zostaw mnie w spokoju, daj mi odpocząć”.

Oczywiście, że nie powinno tak być.

Chciałabym jednak dodać, że człowiek jest istotą bardzo skomplikowaną. Nie musi „stać na baczność” przed swoimi bliskimi. Każda komunikacja powinna być przyjemna i pożądana.

Chodzi o to, że krewni i przyjaciele są otwartymi księgami. Nie musisz ich zdobywać, intrygować, zaskakiwać. Znają nas jak własną kieszeń. Ale to nie znaczy, że mniej ich kochamy i bardziej potrzebujemy obcych.

Jak powiedział psycholog Erich Fromm: „To są gry, w które grają ludzie”.

O starości

Wszystko sprowadza się do tego, że musimy żyć w ciągłej abstynencji. Wkrótce nie będzie nam wolno nic robić.

Wydaje mi się, że ludzie sami wyznaczają sobie granice - co mogą, a czego nie. To, co nie jest dozwolone, ale bardzo pożądane, jest dozwolone.

Ale jest jeszcze inna kategoria ludzi, oni żyją w każdym wieku pod auspicjami: „Bierz z życia wszystko”.

Nie wiem co jest lepsze - żyć w ścisłych granicach czy pozwolić sobie na 33 przyjemności. Ale musi być jakiś środek. Zwłaszcza na starość.

O zemście

W Internecie dość popularny jest cytat Michaela Douglasa, który brzmi następująco

Sukces jest najlepszą zemstą.

Co więcej, aktor mówi, że został źle zrozumiany. Dziennikarze wyjęli to zdanie z kontekstu rozmowy. Douglas ogólnie uważa, że ​​zemsta na kimkolwiek jest absolutną głupotą.

Takie myślenie nazywa „logiką pająków w słoiku”. Rzeczywiście, uraza jakby nakłada na nas niewidzialny kokon, z którego tak trudno się wydostać.

Douglas mówi:

Dziwne jest postrzeganie swoich sukcesów tylko w kategoriach „zemsty”. Czy nie możesz po prostu żyć dla siebie? Osiągaj swoje cele i nie dostosowuj się do kogoś innego.

Związać swoje życie z osobistą „vendettą”, tworzyć dla siebie idoli, to zabijać własne życie, malować swoje życie cudzymi farbami.

Główne zdjęcie: shkarec