Hua pisze wiersze, muzykę i tworzy obrazy. Na uczelni musi doskonalić umiejętności związane z samokształceniem i komunikacją oraz rozwijać zdolności twórcze.

Wirtualna dziewczyna o imieniu Hua Zhibing została studentką Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie.

Hua Zhibing jest nowym projektem Pekińskiej Akademii Sztucznej Inteligencji. Wirtualna studentka jest zasilana przez chiński system sztucznej inteligencji drugiej generacji Wudao. Twórcy twierdzą, że różni się ona od innych wirtualnych postaci tym, że posiada pewne zdolności rozumowania i wchodzi w emocjonalne interakcje z ludźmi.

Hua pisze wiersze, muzykę i tworzy obrazy. Na uczelni musi doskonalić umiejętności związane z samokształceniem i komunikacją oraz rozwijać zdolności twórcze.

Równocześnie z przyjęciem na studia Hua Zhibing została zarejestrowana na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Na jej stronie pojawił się filmik promocyjny, w którym wirtualna studentka opowiada o sobie. „Cześć wszystkim, jestem Hua Zhibing. Jestem podekscytowana, że zostałam studentką profesora Tanga. Rozpocznę swoje życie studenckie i naukowe w Laboratorium Informatyki na Uniwersytecie Tsinghua” ㅡ mówi Hua.

Wiadomo, że wizerunek Zhibing jest stworzony na podstawie prawdziwej osoby, ale jej twarz i głos są syntetyzowane przez komputer.

Twórcy planują znaleźć dla „dziewczyny” pracę po ukończeniu przez nią studiów. „Hua Zhibing nie zastąpi studentów, ale zmieni życie na uczelni, sprzyjając bliższemu kontaktowi ludzi ze sztuczną inteligencją. Potrafi wchodzić w interakcje i współpracować, wykonując kreatywną pracę” - powiedział Peng Shuang, jeden z twórców AI.

Główne zdjęcie: storyfox