Absolutnie każde dziecko może zostać geniuszem, bez względu na narodowość czy religię. Nawet wpływ genetyki nie został jeszcze do końca udowodniony. Naukowcy wciąż spierają się o to, czy geny wpływają na inteligencję, czy też można ją rozwijać poprzez wychowanie.

Warunki, w jakich dorasta człowiek, wyraźnie wpływają na kształtowanie się jego osobowości. Dowiedzmy się więc, co dokładnie sprawia, że dziecko staje się inteligentne i utalentowane.

Czyli co robią żydzi, jaka jest różnica w wychowaniu.

Po pierwsze. Rodzina dla żydów jest najważniejsza. I nie jest to tylko i wyłącznie grono spokrewnionych miedzy sobą ludzi. To są ludzie, którzy zawsze pomogą, zawsze wesprą, a co najważniejsze, ci ludzie szczerze kochają dziecko. Dziecko jest zawsze kochane, bez względu na to, jakie jest. Wszystkie dzieci doświadczają miłości swoich rodziców. Nigdy nie zostanie im powiedziane, że przeszkadzają, że dziecko było niechciane lub nieplanowane.

Po drugie. W rodzinach żydowskich nie toleruje się przemocy fizycznej. Dzieci nigdy nie są bite. Zamiast tego rodzice starają się przekazać wszystko dziecku w spokojny sposób poprzez rozmowę. To samo dotyczy nauczania.

Żydowska mądrość głosi:

DZIECI NALEŻY UCZYĆ MAJĄC DOBRE NASTAWIENIE, PONIEWAŻ TO, CZEGO SIĘ UCZY, POZOSTAJE W PAMIĘCI TYLKO WTEDY, GDY CZŁOWIEK JEST SPOKOJNY”.

Nigdy nie zobaczysz żydowskiej matki krzyczącej na swoje dziecko, żeby odrobiło pracę domową. I to również z innego powodu, który ma związek z następującą zasadą wychowania dzieci.

Po trzecie. Dzieci we wczesnym wieku uczone są samodzielności.

Od najmłodszych lat dziecko uczy się robić wszystko samodzielnie. Rodzice wszystko pokazują i tłumaczą, a potem dziecko robi wszystko samodzielnie. Dotyczy to również nauki. Wspólne odrabianie lekcji w rodzinie żydowskiej nie wchodzi w grę.

Jednocześnie, jeśli dziecko nie radzi sobie zbyt dobrze lub otrzymało kiepską ocenę w szkole, to jest mało prawdopodobne, że zostanie za to ukarane postawieniem do kąta. Przede wszystkim jest to upokarzające dla dziecka, ponieważ jest człowiekiem. Nawet jeśli jest jeszcze dzieckiem. Po drugie, zrani go to, co z pewnością nie poprawi jego zdolności umysłowych. Dziecko raczej zostanie ukarane poprzez poprawianie konkretnego błędu.

Po czwarte. Chwalenie jest bardzo ważne. Dzieci są chwalone dosłownie za wszystko, za każdy drobiazg. Robi się to po to, aby od najmłodszych lat człowiek nauczył się doceniać własny sukces i dążył do kolejnych.

Po piąte. Dzieci uczą się cenić swój czas.

Nie ma leniwych dzieci w rodzinach żydowskich. Nie zobaczysz dziecka, które spędza mnóstwo czasu na ulicy lub całymi dniami gra w gry na telefonie komórkowym lub komputerze. W rodzinach żydowskich nikt nie spędza połowy dnia przed telewizorem.

Dzieci zawsze są czymś zajęte od dzieciństwa. Czytanie, zajęcia, rysowanie, muzyka, hobby, sport, pomoc rodzicom w domu... Nie oznacza to jednak, że dziecko nie odpoczywa. Oczywiście są zajęcia i gry na świeżym powietrzu, a także tablety i komputery, ale to wszystko jest z umiarem, aby się zrelaksować i odpocząć. Do dziecka nigdy nie powiedzą by poszło na spacer tylko po to by nie przeszkadzało rodzicom w domu i nie dadzą mu telefonu komórkowego do zabawy gdy mama będzie odpoczywać lub gotować obiad. Z większym prawdopodobieństwem znajdą dla dziecka ciekawe zajęcie.

W ten sposób dzieci od urodzenia uczone są, aby nie marnować czasu, ale cenić go i odpowiednio planować. To zresztą jedna z głównych cech wszystkich ludzi sukcesu.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania w filmach, jak matki są opiekuńcze wobec swoich dzieci (a zwłaszcza synów) nawet w dorosłym życiu, nie jest to do końca prawda. Rodzice są zawsze wsparciem dla swoich dzieci, ich pomocnikami i mentorami w każdym wieku.

Wszystkie opisane powyżej zasady to dbanie o rozwój dziecka od najmłodszych lat, miłość, szacunek, poczucie odpowiedzialności i niezależności oraz równowaga psychiczna i komfort w rodzinie. Jest to korzystne dla rozwoju dobrze ukształtowanej osobowości, gdy dziecko wyrasta w takim środowisku, wyrasta pewne siebie, wierzy, że może wiele osiągnąć, jest kochane, jego zdolności intelektualne są w pełni rozwinięte od dzieciństwa. To wszystko, co trzeba zrobić.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya