Pewnego dnia będąc w pracy nudziło mi się. Nie jestem leniem, po prostu tego dnia nasze oprogramowanie nie działało i nie mogliśmy nic bez niego zrobić, czekaliśmy tylko na informatyków. Wtedy dostałam telefon. Odbieram i słyszę:

- Cześć, córeczko, proszę przyjedź do mnie, gdyż spadłam. Pomóż mi.

Nie wiedziałam co powiedzieć. Miałam wrażenie, że ta osoba jest w starszym wieku i naprawdę potrzebuje pomocy.

Postanowiłam się nie rozłączać, ale dowiedzieć się więcej szczegółów.

- Co się stało, jak mogę Pani pomóc? Proszę podać mi swój adres.

Na początku kobieta też była zdezorientowana, prawdopodobnie uświadamiając sobie, że zadzwoniła do kogoś innego, ale z desperacji podała mi adres. To było niedaleko mojej pracy. Zapytałam ją o to, co się stało. Ścierała kurz z szafki, taboret się złamał, a ona spadła, poważnie uszkadzając nogę.

Powiadomiłam kierownika, że za chwilę wracam i pospieszyłam z pomocą. Po drodze zadzwoniłam na pogotowie i podałam adres. Dotarłam na miejsce, drzwi były otwarte. Gdy weszłam do mieszkania, zobaczyłam tę kobietę. Leżała na podłodze, jej noga była wyraźnie zwichnięta w kolanie. Ja, jako osoba nie będąca lekarzem, pomyślałam tylko o zrobieniu zimnego okładu.

Starsza kobieta bardzo cierpiała, jęczała, a z jej oczu płynęły łzy. Serce mi się ścisnęło, przytuliłam ją i uspokajałam najlepiej jak potrafiłam, dopóki nie przyjechała karetka. Kiedy się nią zajmowali, zadzwoniłam do córki starszej kobiety i powiedziałam jej, do którego szpitala ją zabierają. Powiedziałam, że zamknę mieszkanie i wrzucę klucze do skrzynki pocztowej.

Po powrocie do pracy wciąż się zastanawiałam, jak się czuje Pani Basia. Następnego dnia odwiedziłam ją w szpitalu. Wszystko było w porządku, podziękowała mi i zaprosiła do siebie. Wkrótce wróciła do domu. Czasami odwiedzam ją. Zaprzyjaźniłyśmy się z jej córką i są to jedne z najwspanialszych osób, jakie znam.

Często zastanawiam się, co by się stało, jeśli bym się wtedy rozłączyła? Nigdy bym się nie dowiedziała. Chciałabym wierzyć, że jeśli ktoś z mojej rodzinie kiedykolwiek znajdzie się w takiej sytuacji, to również otrzyma pomoc.

Główne zdjęcie: youtube