Ciasto z jabłkami to ulubiony deser dla wielu osób. Jest przygotowywany i cieszy się popularnością w różnych krajach, ponieważ jest smaczny, szybki w przygotowaniu, niedrogi i ma przepiękny wygląd. Proponujemy zapoznać się z doskonałym przepisem na ciasto jabłkowe o nazwie „Królewskie”.
To pyszne ciasto odznacza się bardzo smacznym nadzieniem oraz jest wprost niewiarygodnie kruche. Smaku tego deseru nie można pomylić z żadnym innym. Taki smakołyk naprawdę zasługuje na swoją nazwę!

Pyszne ciasto jabłkowe „Królewskie”

SKŁADNIKI:

CIASTO

⦁ 80 g masła
⦁ 1 jajko
⦁ 1 łyżka śmietany
⦁ 1,5 szklanki mąki
⦁ 1/4 szklanki cukru
⦁ 1 łyżeczka proszku do pieczenia
⦁ szczypta soli

NADZIENIE

⦁ 750–800 g jabłek
⦁ 40 g masła
⦁ 200 g cukru

NAPEŁNIANIE

⦁ 2 jajka
⦁ 180 g śmietany
⦁ 100 g cukru
⦁ 2 łyżki mąki
⦁ 10 g wanilii

POSYPANIE

⦁ 100 g masła
⦁ 1/2 szklanki cukru
⦁ 1 + 1/4 szklanki mąki
⦁ 10 g proszku do pieczenia
⦁ 10 g wanilii

PROCES PRZYGOTOWANIA

1. Przygotowanie ciasta. Należy roztopić masło, dodać śmietanę, jajko, cukier i sól. Teraz trzeba dobrze wszystko wymieszać i dodać mąkę razem z proszkiem do pieczenia. Dalej zagnieść ciasto.

2. Przygotowanie pysznego nadzienia. Należy pokroi jabłka na cienkie plasterki, dodać cukier, masło. Później zgasić masę przez około 5-7 minut.

3. Przygotowanie napełniacza. Wymieszaj jajka, dodaj śmietanę, cukier, mąkę i wanilię.

4. Przygotowanie posypacza. Ręcznie zmiksuj zmiękczone masło z cukrem, dodając mąkę i proszkiem do pieczenia. Powinno być wszystko skruszone.

5. Połóż ciasto do odpinanego naczynia dla pieczenia, ułóż jego spód i boki. Rozłóż na nim nadzienie, wlej napełniacz i dodaj wierzchnią warstwę z posypki. Dalej delikatnie rozkrusz wszystko w dłoni. Należy piec przy temperaturze 180°C przez godzinę. Po około 30 minutach górną część ciasta należy przykryć folią.

Ze względu na takie pyszne ciasto możesz zapomnieć na krótko o diecie. Jest to najlepszy deser na wieczorną imprezę w otoczeniu najbliższych Tobie osób!

Udostępnij ten przepis na pyszne ciasto z jabłkami swoim znajomym, niech również spróbują ugotować wyjątkowo smaczny deser!