Więc, tak się przygotowuje omlet według tradycyjnych francuskich przepisów! Ten przepis wyróżnia także fakt, że jest całkowicie wolny od tłuszczu, a jednak ma bardzo delikatny smak. Aby ugotować lekkie danie, zdecydowanie potrzebujesz mieć woreczek.

Omlet najlepiej przygotować z urzyciem rękawa do pieczenia – jest bowiem odporny na działanie wysokich temperatur i nie zacznie się palić podczas gotowania. Dalej przepis na omlet niewiele różni się od tradycyjnego. Aby deser był jeszcze bardziej pyszny, możesz również dodać trochę cukru do omletu.
Gotowany omlet będzie jeszcze smaczniejszy, jeśli dodasz do niego grzyby, boczek oraz warzywa. Proces przygotowania omletu w woreczku jest całkiem łatwy!

Omlet gotowany

składniki

⦁ 4 jajka
⦁ 0,5 szklanki mleka
⦁ 1 łyżeczka śmietany
⦁ cukier, sól do smaku
⦁ 2 woreczki do gotowania

PRZYGOTOWANIE

1. Dobrze ubij trzepaczką 4 jajka, do lekko ubitych jaj dodaj 1 łyżeczkę śmietany oraz mleko. Możesz również dodać sól i warzywa, a także cukier, cynamon i szczyptę gałki muszkatołowej. Wiele możliwości dla osób twórczych!

2. Wlej omlet do woreczka, zawiąż go. Połóż worek z omletem do jeszcze jednego worka. Gdy woda się zagotuje, wrzuć do niej woreczek na 30 minut. Za pół godziny omlet będzie gotowy!

3. Omlet bardzo łatwo wydostać z woreczka, on dosłownie sam trafia na Twój talerz.

Omlet ten jest idealnym daniem na obiad, a lekka kolacja białkowa bez tłuszczów jest bardzo zdrowa, ale jednocześnie nie wpłynie na sylwetkę. Jego kremowy smak jest wyjątkowy, a jego lekka konsystencja mocno ucieszy nasze usta.

Możesz również spróbować ugotować omlet z nadzieniem, dodając smażone grzyby, tarty żółty ser, cienkie plastry mięsa.