Niektórzy twierdzą, że w czasach ZSRR nie można było kupić w sklepach kiełbasy. Ale po co była potrzebna kiełbasa, skoro bez problemu można było po prostu cieszyć się niesamowitym smakiem gulaszu z tłuczonymi ziemniakami! Co więcej, w każdej stołówce to danie było przygotowywane według tego samego przepisu. Dlatego super gulasz w tych czasach zawsze był niesamowicie pyszny.

Wydaje się, że przepis na pyszny gulasz, który odziedziczyliśmy z czasów Związku Radzieckiego został niezasłużenie zapomniany. Dlatego zachęcamy do przygotowania tego wspaniałego dania, aby przywołać w pamięci dawne czasy, które już minęły. A jednocześnie jest to możliwość pokazać młodszemu pokoleniu sposób, w jaki odżywiali się ich przodkowie w czasach komunistycznych.

Pyszny gulasz

skadniki

  • 600 g wołowiny
  • 1 średnia marchewka
  • 1 średnia cebula
  • 3 łyżki koncentratu pomidorowego
  • 5 łyżki mąki
  • 2 szklanki wody zagotowanej
  • Sól i pieprz do smaku

przygotowanie

Na suchej patelni najpierw należy usmażyć mąkę na złoty kolor. Ponieważ taką mąkę już przygotowaliśmy wcześniej, to od razu przystępujemy do przygotowania mięsa.

Teraz należy poroić mięso na kawałki.

Następnie na rozgrzanej patelni trzeba usmażyć mięso do momentu, aż nabierze złocistego koloru.

Teraz dodaj posiekaną cebulę, a także startą marchewkę.

Gdy cebula zostanie usmażona na złoty kolor, dodaj koncentrat pomidorowy. Całość dobrze wymieszaj i kontynuuj smażenie jeszcze przez kilka minut.

Teraz włóż do patelni usmażoną mąkę, zatem ponownie wymieszaj.

Następnie należy wlać zagotowaną wodę na patelnię, a zatem dusić gulasz na średnim ogniu przez około 60–90 minut. Pyszny gulasz wołowy jest już gotowy! Pozostaje jedynie zadbać o przystawkę. Życzymy wszystkim smacznego!

Warto również pamiętać, że podstawowym składnikiem gulaszu jest właśnie mięso. Dlatego jego wybór jest bardzo ważnym aspektem, który trzeba traktować poważnie. W ZSRR gulasz przygotowywano wyłącznie z wołowiny. Dlatego w przypadku korzystania z wieprzowiny lub innego rodzaju mięsa to danie nie będzie smakowało tak dobrze.

Już wcześniej przedstawiliśmy najbardziej pyszne napoje, które były przygotowywane w czasach radzieckich. Dziś są raczej zapomniane. Również przedstawiliśmy Państwu potrawy świąteczne, beż przygotowania których trudno było wyobrazić sobie każde święto, obchodzone w okresie rządzenia partii komunistycznej.

Więc, udostępnij ten artykuł wszystkim swoim znajomym, aby również odkryli w sobie talenty kulinarne. Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprosić swoich przyjaciół na pyszny gulasz domowy.