SKŁADNIKI:

  • 600 ml mleka
  • 150 g masła
  • 150 g cukru
  • 4 łyżki z górką kaszy mannej
  • 200 ml śmietanki (33%)
  • 15 g cukru waniliowego

Najpierw należy ugotować kasze manną. Będę gotować w stary sposób. Wlewam mleko do rondla, dodaję cukier i cukier waniliowy, wszystko mieszam i wstawiam na ogień.

foto: google

Gdy tylko mleko się zagotuje, zmniejszam ogień i wsypuję cienkim strumieniem kaszę manną, ciągle mieszając mleko. Gotuję kaszę, aż zgęstnieje. Możesz ugotować tę kaszę w dowolny inny sposób.

foto: google

Gęstość kaszy powinna przypominać budyń.

foto: google

Przykrywam kaszę folią, aby nie wyschła i aby nie powstała na jej powierzchni skórka. Pozostawiam kaszę do całkowitego ostygnięcia.

foto: google

Kiedy kasza wystygnie, przygotowuję krem. Miękkie masło ubijam na puszystą masę, a następnie, dalej ubijając stopniowo, dodaję łyżką schłodzoną kaszę manną.

foto: google

W zasadzie można już używać tego kremu i gotować z nim desery, jednak chcę, aby krem ​​był bardziej delikatny i powietrzny.

foto: google

W tym celu 200 ml śmietanki o zawartości tłuszczu 33% ubijam na sztywno.

foto: google

Stopniowo dodając do ubitą śmietankę do kremu, delikatnie mieszam całość łopatką.

foto: google

Krem jest gotowy, delikatny, puszysty, wystarczająco gęsty i niesamowicie smaczny. Jeśli chcesz, aby Twój krem ​​był trochę bardziej sztywny, włóż go na chwilę do lodówki. Doskonale nadaje się do przekładania ciast, babeczek, jako nadzienie do pączków i bułeczek. Jednak jeśli chcesz go użyć do wygładzania ciast i dekoracji, najlepiej nie dodawaj śmietanki.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com