Smak tej kaszyjest wyjątkowy i nie przypomina smaku zbóż. Przygotowanie nie zajmuje więcej niż 5 minut, a sama kasza gotuje się 3 minuty. Podczas gotowania mleka przygotowuję bazę. Moja babcia gotowała taką kaszę w dzieciństwie. To była i jest najsmaczniejszakasza na świecie. Aby ją przygotować, potrzebujesz 3 prostych produktów. Do smaku sól i cukier.

Porcje: 4

Czas przygotowania: 5 minut

Czas gotowania: 3 minuty

Składniki

  • 1 szklanka mąki
  • 1 jajko kurze (duże)
  • 800 ml mleko
  • cukier do smaku
  • sól dla smaku

Przygotowanie

1. Wlej mleko do rondla i podgrzej na średnim ogniu. Wsyp mąkę do głębokiej miski (1 szklanka - 250 ml). Mąkę posyp solą (2 szczypty).

foto: google

2. Do szklanki wbić jajko, wymieszać widelcem i wlać do mąki.

3. Zacznij mieszać jajko i mąkę widelcem. Unikaj tworzenia się dużych grudek ciasta. Mąkę i jajko zetrzyj widelcem aby powstały płatki.

4. Następnie odłóż widelec i przetrzyj wszystko palcami. Powstają duże płatki.

foto: google

5. Następnie jedną ręką bierzemy płatki małymi porcjami, drugą przykrywamy i scieramy między dłońmi. Otrzymuje się mniejsze płatki. Ten rodzaj kaszy nazywa się Zaciorka z powodu tej metody gotowania.

6. Jak również do kasz ze zbóż, tutaj również przestrzega się proporcji 1: 2, gdzie 1 część - zboża lub ta mieszanka jajeczna, a 2 części - mleko lub woda. Ta mieszanka zajmuje 2 szklankami o objętości 200 ml, więc do jej przygotowania bierzemy 800 ml mleka. Jak tylko mleko się zagotuje, dodaj 2 małe szczypty soli i 2 duże szczypty cukru (dodaj sól i cukier wg własnych upodobań). Przygotowaną bazę kaszy rozprowadzamy w gorącym mleku i dobrze mieszamy.

7. Gotuj od czasu do czasu mieszając przez około 3 minuty. Kasza zaczyna gęstnieć na naszych oczach. Gdy zrobi się bardzo gęsta, zdejmij z ognia.

foto: google

8. Natychmiast kładziemy gotową kaszę na talerze, w razie potrzeby dodajemy kawałek masła i podajemy natychmiast. Kasza gęsta, bardzo aromatyczna i nie smakuje jak żadna kaszka zbożowa. Jest bardzo, bardzo smaczna.

foto: google

Smacznego!

Główne zdjęcie: google.com