Tradycyjne domowe kotlety mielone to nie tylko jedno z najbardziej popularnych dań, lecz prawdziwy symbol jednoczącej się przy wspólnym stole rodziny. Chyba nie ma dużego znaczenia, z czego są przygotowywane: z mięsa wołowego lub drobiowego, z ryby, grzybów, dyni, buraków, marchwi, a nawet ziemniaków. Najważniejsze, że są domowej roboty i przygotowywane są przeważnie dla domowników oraz najbliższych ludzi.

Przepis na idealne kotlety mielone

Dzisiaj nasz zespół chętnie podzieli się z Tobą wiedzą oraz kulinarnymi sekretami na przygotowanie pysznych kotletów mielonych. Bez wątpienia, sprawi to wielką przyjemność dla Ciebie, Twoich domowników i gości. Również podzielimy się z Tobą sprawdzonymi przepisami na wyjątkowe dania, które warto przygotować, aby świąteczny stół wyglądał pięknie.

Kotlety siekane z trzech rodzajów mięs

Składniki

  • 300 g wołowiny
  • 300 g baraniny
  • 300 g fileta z kurczaka
  • 150 g mleka
  • 150 g białego chleba
  • 100 g śmietanki
  • 180 g smażonej cebuli
  • 100 g masła
  • Sól i pieprz do smaku
  • Olej kuchenny do smażenia

Przygotowanie

1. Z lekko wysuszonego chleba należy usunąć skórkę. Następnie chleb trzeba zanurzyć w mleku. Chleb moczony w mleku, a zatem dodawany do farszu sprawia, że mięso mielone staje się bardzo soczyste i delikatne.

2. Cebulę należy pokroić w drobną kostkę, a zatem lekko smażyć na oleju.

3. Mięso mielone razem z chlebem i smażoną cebulą należy przepuścić przez maszynkę do mięsa.

4. Teraz należy dodać połowę śmietanki, a także sól i pieprz. Mięso mielone trzeba dobrze wymieszać. Następnie dodać pozostałą śmietankę i ponownie wymieszać. Na koniec należy dodać zmiękczone masło. Następnie mielone mięso trzeba znowu wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej masy. Na koniec mięso należy dobrze ubić. Dzięki dodaniu śmietanki kotlety mielone staną się bardziej elastyczne i delikatne.

5. Gotowe mięso mielone włóż do lodówki na godzinę. Po tym czasie nabiera ono gęstej konsystencji, stając się bardziej elastyczne. Również chleb dobrze wchłania nadmiar płynu.

6. Ze schłodzonego w lodówce mięsa mielonego należy uformować kotlety. Smażyć kotlety na dużym ogniu na rozgrzanym oleju przez około 2 minuty z każdej strony. Następnie zmniejszyć ogień, przykryć patelnię pokrywką i dosmażyć je na średnim ogniu przez kolejne 4–5 minut.

7. Aby pięknie usmażyć kotlety z chrupiącą skórką, na początku należy dobrze rozgrzać olej na patelni. Musi być bardzo gorący, a same kotlety mielone muszą być poukładane bardzo ciasno.

Życzymy wszystkim smacznego.