Jeśli czytasz ten przepis, to w najbliższej przyszłości chcesz zrobić sałatkę.

Dziś chcę zwrócić uwagę na przepis na prostą, ale bardzo smaczną sałatkę, którą można dostosować do własnych preferencji. Można ją przygotować bardzo szybko, jak w tej wersji, na co dzień. A możesz wymienić jeden składnik, i w tej wersji można ją zaprezentować na świątecznym stole.

Składniki do przygotowania:

  • Słodka bułgarska papryka - 1 szt.
  • Jaja kurze gotowane - 3 szt.
  • Kiełbasa półwędzona - 150 g
  • Twardy ser - 150 g
  • Majonez
  • Zioła, sól do smaku

Zacznijmy gotować

Przede wszystkim gotujemy jajka. A gdy się gotują (to 5-7 minut od momentu zagotowania wody), przygotowujemy kolejne składniki. Kiełbasę oczyszczamy ze skóry i kroimy w paski. Tym razem wybrałam 2 rodzaje ptoduktów – półwędzoną kiełbasę i parówki, ale można ograniczyć się do jednej odmiany. A smak twojej sałatki będzie zależał od składnika mięsnego - tym razem mam prostszą opcję (domową). Zamiast kiełbasy do tej sałatki można ugotować wołowinę lub kurczaka, można użyć wędzonego kurczaka. I jest też bardzo smacznie, jeśli do sałatki dodasz gotowany ozór wołowy. W tej wersji robiłam sałatkę na urodziny - a goście zjedli tę sałatkę jako pierwszą.

foto: google

Paprykę obierz i pokrój w paski.

foto: google

Zetrzyj ser na grubej tarce.

foto: google

Do tego czasu jajka są już ugotowane - schładzamy je, obieramy, a także kroimy w paski.

foto: google

Wszystkie przygotowane składniki przenosimy do salaterki. Dodaj posiekany świeży koperek lub inne zioła, dodaj trochę soli i dopraw majonezem. Wymieszaj, sałatka jest gotowa! Można ją spożyć od razu, ale po jakimś czasie będzie znacznie smaczniejsza. Gotuj, próbuj!

foto: google

Smacznego!

Główne zdjęcie: google.com