To danie jest przygotowuje się dość szybko, a przepis zawiera minimum składników. Jest to doskonały pomysł na śniadanie. Placki ziemniaczane lub draniki bardzo lubią moje dzieci. Ja również uwielbiam sama poczęstować się chrupiącymi plackami ziemniaczanymi, zanurzając je w śmietanie. Szczególnie mam ochotę na draniki przy porannej kawie lub herbacie. Palce lizać!

SKŁADNIKI (NA 6 PORCJI)

  • Ziemniaki 5 szt.
  • Jajka kurze 3 szt.
  • Masło 1 łyżka
  • Sól 1 łyżeczka

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

Krok 1:

Źródło: 1000.menu

Na tym etapie przygotowujemy niezbędne produkty. Najpierw ziemniaki należy umyć, a następnie obrać.

Krok 2:

Źródło: 1000.menu

Teraz ziemniaki należy zetrzeć na tarce o grubych oczkach.

Krok 3:

Źródło: 1000.menu

Aby zapobiec rozpadaniu się placków ziemniaczanych na blasze do pieczenia, należy uprzednio ostrożnie wycisnąć cały sok z masy ziemniaczanej.

Krok 4:

Źródło: 1000.menu

Teraz łączymy podstawowe składniki: ziemniaki, jajka, a także sól i pieprz do smaku.

Krok 5:

Źródło: 1000.menu

Blachę do pieczenia należy uprzednio nasmarować olejem roślinnym. Łyżką rozprowadzamy na blasze masę ziemniaczaną. Nakładamy tak cienko, jak jest to możliwe (wtedy placki okazują się soczyste i chrupiące). Blachę do pieczenia wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni Celsjusza na 20 minut.

Placki ziemniaczane lub draniki, które są zapiekane w piekarniku różnią się od tych zwykłych smażonych na patelni właśnie tym, że nie są smażone w dużej ilości oleju. A jednak są tak samo bardzo chrupiące i pyszne.

Główne zdjęcie: 1000.menu