To niesamowite ciasto pod każdym względem - inaczej nie wiem, jak to powiedzieć, jest takie pyszne. Gotowanie jest tak proste (bez pieczenia w piekarniku), że uda się za pierwszym razem, tak przy okazji, ja też zrobiłam je po raz pierwszy i na pewno będę gotować więcej.

Nie wiem nawet, jak inaczej je chwalić. Tego ciasta należy spróbować. Przepis opiszę szczegółowo.

Produkty są najprostsze:

  • 1,5 szklanki (po 200 ml) mąki pszennej;
  • 2 łyżki kaszy manny;
  • 600 ml gorącej wody;
  • 1 jajko;
  • szczypta soli;
  • 3 łyżki cukru;
  • 2/3 łyżeczki proszku do pieczenia;
  • ½ łyżeczki suchych drożdży

Możesz wybrać dowolny krem według własnego gustu. Zrobiłam najszybszy, i on idealnie pasuje do tego przepisu.

Przygotowanie ciasta z kaszy manny

foto: google

Mąkę przesiać do głębokiej miski, dodać kaszę mannę i wszystkie suche składniki: cukier, sól, sodę, drożdże. Dobrze je mieszamy.

Zalewamy gorącą wodą, wbijmy jajko i od razu szybko ubijamy, ja zrobiłam to mikserem.

Przykryj miskę z ciastem pokrywką lub folią. Odstaw na 15 minut.

foto: google

Kasza manna spęcznieje, ciasto stanie się trochę gęstsze, ale nadal pozostanie płynne.

foto: google

Kładziemy patelnię (nieprzywierającą) na kuchence i podgrzewamy. Nie ma potrzeby smarowania olejem. Nie ma potrzeby przewracania puszystych naleśników. Pięknie się pieką i okazują się delikatniejsze i bardziej miękkie niż jakikolwiek biszkopt.

Ciasto wylej na patelnię chochlą (jedna chochla - jeden naleśnik). Nie trzeba nią obracać, ciasto natychmiast się rozprowadza.

foto: google

Nie przykrywać pokrywką. Na naszych oczach naleśnik zaczyna się unosić, pojawiają się bąbelki powietrza. Pieczemy 1,5-2 minuty, gotowość sprawdzamy dotykając palcem środka naleśnika, ciasto powinno być elastyczne i nie lepkie.

foto: google

Sciągnij naleśnik na talerz i od razu wlej następną chochlę. Ułóż gotowe naleśniki na różnych talerzach. Gorące nie można układać w stosy.

Z tej ilości ciasta uzyskuje się 7 puszystych, delikatnych naleśników z semoliny.

Krem, jak wspominałam, może być dowolny. Zrobiłam najprostszy: wzięłam 200 gramów twarogu, 200 ml śmietanki i około 100 gramów cukru pudru. Ubiłam śmietankę z cukrem pudrem i wymieszałam z twarogiem. Bardzo smaczne.

Smarując każdy naleśnik kremem, zbieramy wysoki tort. Po posmarowaniu wierzchu można go udekorować, ale okazuje się bardzo smaczny, po prostu posypując go kokosem.

foto: google

Ciasto nasącza się w zaledwie 20 minut i można je podać. Przygotowałam je i wszyscy byli bardzo zadowoleni, dorośli i dzieci. Zjedliśmy na raz.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com