Strudel jabłkowy to wyśmienite danie kuchni austriackiej, które jest idealne dla osób przestrzegających diety, ponieważ nie zawiera żadnych tłuszczów zwierzęcych lub roślinnych. Strudel przygotowany w domu jest o wiele smaczniejszy niż te, które zamawia się zwykle w restauracji.

Prawidłowo ugotowany strudel będzie naprawdę pyszny, na cienkim cieście i bardzo chrupiący. Ale mimo wszystko strudel to wspaniały deser, którego jest dość łatwo przygotować samemu. Spróbuj to zrobić. Jedynie warto wykonywać wszystkie opisane tutaj zalecenia.

Jak ugotować strudel

SKŁADNIKI

⦁ 2 arkusze ciasta francuskiego o temperaturze pokojowej
⦁ 2-3 duże jabłka (najlepiej kwaśne)
⦁ 1/2 łyżeczki cynamonu
⦁ 2 łyżki cukru
⦁ 2 łyżki mąki
⦁ 1/2 szklanki posiekanych orzechów
⦁ 3 łyżki brążowego cukru
⦁ 2 łyżki zwykłego cukru
⦁ 2 łyżki panierki
⦁ 1 jajko + 1 łyżeczka wody

GOTOWANIE

1. Rozgrzej piekarnik do 190 stopni Celsiusza.
2. Obierz jabłka, usuń rdzeń i pokrój je. Następnie włóż jabłka do miski i wymieszaj z cynamonem, brązowym oraz zwykłym cukrem, a także mąką. Pozostaw jabłka na 20 minut, aż jabłka puszczą sok.

3. W osobnym pojemniku wymieszaj orzechy, dwa rodzaje cukru, a także krakersy. Rozwałkuj jeden arkusz ciasta francuskiego, posyp go mieszanką orzechów i połóż jabłko na wierzchu. Zamknij nadzienie, owijając krawędzi ciasta. Powtórz to samo z drugim arkuszem ciasta francuskiego, a także nadzieniem, które pozostało.


  
4. Następnie zgnij krawędzi rolki. Dalej połóż rolki na blasze do pieczenia, uprzednio przykrywając go papierem. Pomaruj jajkiem, które uprzednio zostało ubite razem z wodą. Wykonuj nacięcia wzdłużne na każdej rolce.

5. Piec deser trzeba w temperaturze 190 stopni Celsiusza w ciągu 40–45 minut, aż pojawi się złotobrązowa skórka z wierzchu.

Ten pyszny strudel wspaniale smakuje z lodami lub bitą śmietaną, ale jeśli ściśle przestrzegasz diety, zjedz kawałek zapijając niesłodzoną herbatą. Życzymy Ci smacznego!