Istnieje nieskończona liczba przepisów na przygotowanie ziemniaków. To wyjątkowe warzywo wciąż nie przestaje zachwycać smakiem każdego. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny wspaniały przepis: ziemniaki foundant.
Wygląd tego dania jest bardzo imponujący, choć czas na jego przygotowanie to niecała godzina. Jego pyszny smak trudno sobie wyobrazić! Wśród składników tego dania jest również obecny tymianek, dzięki któremu ziemniaki otrzymują wyjątkowo bogaty smak. Chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku ziemniaki uszczęśliwią całą rodzinę przy stole!

Ziemniaki z masłem i tymiankiem

SKŁADNIKI

⦁ 3 duże ziemniaki
⦁ 2 łyżki oleju
⦁ 2 łyżki masła
⦁ 4 gałązki tymianku
⦁ 1/2 szklanki rosołu z kurczaka
⦁ Sól i pieprz do smaku

przygotowanie

1. Aby ziemniaki mieli oryginalny wygląd, obierz je w następujący sposób: najpierw obcinaj część górną oraz dolną ziemniaka, a następnie nadaj mu kształt średniej wielkości kątowego pnia.

2. Obrane ziemniaki opłucz, następnie połóż je na ręczniku papierowym, aby usunąć wilgoć.

3. Przygotuj głęboką patelnię i podgrzej ją, ale najpierw wlej trochę oleju. Następnie na dużym ogniu należy wykonać proces smażenia ziemniaków ze wszystkich stron.

4. Gdy u ziemniaków pojawi się złota skórka, weź ręcznik papierowy i usuń olej z patelni.

5. Teraz połóż do patelni masło i tymianek. Dopraw solą i pieprzem.

6. Gdy ziemniaki będą lekko zmieniać kolor, wlej bulion z kurczaka do patelni, następnie zdejmij patelnię z ognia i włóż do nagrzanego piekarnika i piecz przez pół godziny.

Obejrzyj również filmik, w którym krok po kroku przedstawiamy proces przygotowania tego pysznego dania.


Source: youtube.com

To smaczne danie świetnie urozmaici Twoje menu!