Dla większości z ludzi będzie to czymś nowym, ale jajka można ugotować bez gotowania. Co więcej, jajka ugotowane w ten sposób będą zdrowsze, a w większości przypadków również smaczniejsze. Na szczęście w tym przepisie niema nic skomplikowanego, więc każdy może dać sobie radę z przygotowaniem.

foto: google

Aby jajka kurze były ugotowane i gotowe do spożycia (lub jako element przygotowania innego dania), wcale nie jest konieczne zbyt długie trzymanie ich we wrzącej wodzie. Po umieszczeniu jajek w garnku z wodą wystarczy jedynie doprowadzić wodę do wrzenia i natychmiast zdjąc z ognia. Jednak jeśli uczynimy w ten sposób jajka pozostaną nadal surowe. Więc najpierw musimy wdrożyć prosty proces przygotowawczy.

foto: google

Chodzi o to, że zanim włożysz jajka do garnka, aby się gotowały, musisz je dokładnie umyć wodą ze sodą. Dopiero potem bezpośrednio przejść do procesu. Gdy woda się zagotuje, natychmiast należy zdjąć garnek z jajkami z ognia. Następnie musisz odczekać kilka minut, w zależności od tego jaki chcesz uzyskać produkt końcowy: od 3 do 10 minut. Jeśli lubisz ugotować jajka na miękko, musisz odczekać jedynie 3 minuty po zdjęciu z ognia.

foto: google

Po ugotowaniu jajka wyjmujemy z wrzącej wody i odstawiamy do wystygnięcia. To powoduje, że jajka nie pękają, a wokół żółtka nie pojawi się ciemna otoczka. Jajko będzie delikatniejsze w smaku. Także zaoszczędzisz na paliwie gazowym lub na energii elektrycznej. Życzymy wszystkim smacznego!

foto: google

Główne zdjęcie: google.com