W naszej rodzinie wszyscy uwielbiają ciasta z mlekem skondensowanym. Nawet ciocia, która bez przerwy przestrzega diety, nie może oprzeć się pokusie.

Jeśli również przychodzą Ci na myśl takie osoby, którzy są smakoszami tego deseru, dzisiejszy przepis na prosty tort, który przygotowaliśmy dla Ciebie jest dokładnie tym deserem, którego potrzebujesz, aby bardziej uszczęśliwić innych.

Zobaczmy więc, jak bez problemu ugotować pyszne ciasto ze skondensowanym mlekiem, aby darzyć radością siebie i bliskich.

Tort z gotowanym mlekiem skondensowanym

składniki

 • 6 jajek
 • 1 szklanka cukru
 • 1 szklanka mąki
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 400 g łuskanych pestek słonecznika
 • 150 ml mleka
 • 625 g masła
 • 400 g gotowanego mleka skondensowanego
 • 150 g ciastek
 • 75 g czekolady mlecznej
 • 75 г czekolady czarnej
 • 150 ml śmietanki (30% tłuszczu)

Przygotowanie

Aby przygotować ten tort, najpierw oddziel białka od żółtka i ubij je za pomocą miksera, aż powstanie sztywna piana, stopniowo dodając łyżkę cukru. Kiedy uzyskasz gładką oraz elastyczną masę, dodaj żółtka do białek i kontynuuj ubijanie z minimalną prędkością.

Do powstałej mieszanki dodaj przesianą mąkę oraz proszek do pieczenia, a następnie zagniataj ciasto za pomocą łopatki.

Następnie przykryj naczynie do pieczenia pergaminem i włóż do niego ciasto. Włóż ciasto do piekarnika i piecz przez pół godziny w temperaturze 180 stopni.

Następnie możesz zająć się przygotowaniem nadzienia. Roztop 125 g masła i wlej go do małego rondla dodająć 4 łyżek mleka. Dodaj również łuskane pestki słonecznika. Gotuj mieszaninę na małym ogniu przez 10-15 minut.

Dodatkowe naczynie do pieczenia przykryj pergaminem i włóż do niego gotowaną mieszankę. Do nagrzanego piekarnika włóż formę do pieczenia i piecz do złotego koloru, sprawdzając co 5-7 minut oraz ciągle mieszając.

Wyjmij z piekarnika gotowe nadzienie, aby ostygła. W międzyczasie przystępuj do przygotowania kremu. Ubij 500 g zmiękczonego masła, aż uzyskasz gładką, lekką i puszystą masę. Następnie do nadzienia dodaj masło wraz ze skondensowanym mlekiem i wszystko dokładnie wymieszaj.

Pokrój ciasto na 2 części i ułóż równą ilość kremu z nadzieniem na każdym cieście. Połącz ciasto i podgrzej pozostałe mleko.

Wymocz ciasteczka w ciepłym mleku i rozłóż je na kremie.

Następnie podgrzej śmietankę, dodając do niej czekoladę i dokładnie wymieszaj, aż stanie się gładka. Teraz polej ciasto ciepłym lukrem i rozprowadź po jego powierzchni.

Następnie włóż domowe ciasto ze skondensowanym mlekiem do lodówki. 30 minut przed podaniem należy wyjąć ciasto z lodówki i pozostawić w temperaturze pokojowej, aby krem stał się miękki i delikatny.

Jeśli nie masz inspiracji do tego, aby upiec tort lub Twój mikser się zepsuł w najbardziej nieodpowiednim momencie, to wcale się nie przejmuj! Do ciast możesz wykorzystać jedynie ciasteczka.

Aby to zrobić, wymocz ciastka w mleku, a następnie rozłóż je na dnie formy do pieczenia. Następnie przykryj warstwę ciasteczek kremem, a zatem powtórz to samo, tworząc kilka warstw. Zatem lukrem polej tort i połóż do lodówki przez co najmniej półtorej godziny.