Męta rośnie w wielu ogrodach, ale rzadko jest używana. W większości przypadków wszystko kończy się tym, że przez cały sezon używa się tylko kilku liści do przygotowania herbaty. Jednak u mnie wszystko wygląda inaczej. Mięty ciągle nie wystarcza naszej rodzinie.

foto: google

Robię z niej cukier miętowy. Do tych celów najlepiej się nadają młode łodygi mięty. Są one bardziej pachnące i miękkie.

foto: google

Cukier miętowy można przygotować również na zimę, aby w całym jej trakcie spożywać herbatę miętową. Cukier miętowy jest również często stosowany podczas przygotowywania niektórych potraw mięsnych. Jest on doskonałym dodatkiem do deserów i sałatek owocowych.

foto: google

Przygotowanie cukru miętowego jest bardzo proste. Należy ściąć młode łodygi mięty, zanim roślina zakwitnie, spłukać i usunąć wszystkie suche i twarde części. Następnie roślina jest lekko suszona i krojona na duże fragmenty. Wszystko to umieszczamy w blenderze, wyciskamy soku z połowy cytryny i miksujemy. W rezultacie powstanie drobno zmiażdżona mięta. Przygotowaną mieszaninę umieszczamy w słoiku i posypujemy cukrem w proporcji 200 gramów mięty do 80 gramów cukru. Wszystko to mieszamy i szczelnie układamy w słoik. Następnie przykrywamy i odstawiamy do lodówki do przechowywania.

Jeśli tylko spróbujesz cukru miętowego, Twoja mięta nie będzie już wysychać w ogrodzie! Przekonałam się w tym osobiście!

Główne zdjęcie: google.com