Od dawna chciałam znaleźć zdrową alternatywę dla żelków niedźwiadków ze sklepu, ponieważ moje dzieci po prostu je uwielbiają. Znalazłem w końcu przepis na domowej roboty marmoladę, którą można przygotować z naturalnego soku.

Do tego przepisu potrzebujemy takich składników:

  • sok (możesz wziąć dowolny do smaku lub zastąpić go dżemem);
  • żelatyna;
  • trochę kwasu cytrynowego;
  • cukier

Najpierw wymieszałam około 100 mililitrów soku, 15 gramów żelatyny, 3 łyżeczki cukru i kilka ziaren kwasu cytrynowego w małym rondlu. Podgrzałam wszystko, aż żelatyna całkowicie się rozpuściła.

Powstałą mieszaninę wlewa się do foremek silikonowych, takich często używa się do wyrobu lodu lub cukierków. Można użyć różnych foremek, aby pocieszyć dzieci marmoladą o różnych kształtach.

Po przelaniu mieszanki do foremek wstawiamy je do zamrażarki, aby marmolada zamarzła. Za pierwszym razem, gdy próbowałam włożyć foremki do zamrażarki, trzymając je w rękach, rozlałam dużo mieszanki.

Następnym razem położyłam foremki na desce do krojenia, aby było mi wygodniej, ponieważ w ten sposób foremki się nie zginają, a zawartość się nie rozlewa.

Po 20-25 minutach wyjmujemy gotowe słodycze z zamrażarki i podajemy. Dzieci są po prostu zachwycone i raz za razem proszą o kolejną porcję marmolady.

Główne zdjęcie: google.com