Przedstawiamy przepis na rogaliki, który jest uważany za klasyczny, bowiem znany był on już w ubiegłym wieku. Jednak jest najłatwiejszy i najtańszy sposób na przygotowanie chrupiącego pysznego deseru. Wystarczy mieć jedynie trzy składniki!

Kruche rogaliki

Domowe rogaliki są naprawdę kruche i pyszne. Po upieczeniu można je posypać cukrem pudrem czy posmarować dżemem, lub także dodać skrobi (3 łyżki dżemu i 1 łyżeczka skrobi).

Tutaj każde nadzienie będzie odpowiednie: dżem, orzechy, skondensowane mleko, marmolada, rachatłukum, a także suszone owoce... Nawiasem mówiąc, ciasto nie będzie zawierało cukru, a to oznacza, że nadzienie może być niesłodzone.

Składniki

  • 240 g mąki
  • 100 g śmietany
  • 125 g masła lub margaryny

przygotowanie

Masło do ciasta należy najpierw ostudzić, bowiem powinno być lekko zamrożone.

Następnie należy wsypać do miski mąkę, a później wymieszać mąkę ze śmietaną oraz masłem startym na grubej tarce.

Teraz należy wymieszać za pomocą łyżki, aby uzyskać mokre grudki. Ciasto na rogaliki nie należy zagniatać! Trzeba połączyć powstałe grudki w jednolitą kulę, owinąć folią spożywczą i włożyć do lodówki na 30 minut.

Po upływie ustawionego czasu ciasto należy wyjąć i podzielić na 4 części. Zatem każdą część rozwałkować na warstwę o grubości około 1 mm.

Teraz trzeba podzielić warstwę na 12 trójkątów. Wykonuj małe cięcia i zwijaj rogaliki. Aby zapobiec rozwijaniu się rogali, ciasto należy cienko rozwałkować, natomiast rogaliki zawijać dość ciasno, naciągając delikatnie do dołu.

Następnie rogaliki należy rozłożyć na pergaminie i wstawić do lodówki na 15 minut. Jeśli nie wykonasz owej czynności, rogaliki nie będą kruche.

Piec rogaliki należy w piekarniku rozgrzanym do 190 stopni przez około 20 minut, aż nabiorą lekko złotego koloru.

Teraz rogaliki trzeba schłodzić, a następnie obtaczać w cukrze pudrze. Życzymy wszystkim smacznego! Chyba nie ma na świecie bardziej pysznego deseru, aniżeli chrupiące rogaliki z zimnym mlekiem! Czy możesz się oprzeć tej pokusie? Delikatne, rozpływające się w ustach pyszne rogaliki przypadną do gustu wszystkim Twoim domownikom.

Również Twoi goście będą bardzo zadowoleni z takiego deseru wysokiej jakości! Aby zaskoczyć swoich bliskich nieskomplikowanymi, ale bardzo smacznymi rogalikami, zachęcamy również do eksperymentowania z nadzieniami. Więc, skorzystaj z owego przepisu oraz udostępnij go swoim znajomym!