Nie spotykałam prostszego przepisu na puszysty biszkopt. Tylko 3 składniki, bez sody, bez kefiru, bez podziału jaj

Najprostszy i moim zdaniem najbardziej udany przepis na przygotowanie puszystego biszkoptu. Używam tego przepisu przez długi czas, za każdym razem jestem szczęśliwa. Będę bardzo zadowolona, jeśli ten przepis pozostanie w twojej skarbonce.

Składniki:

  • Jajka - 3 szt.
  • Cukier-100 g.
  • Mąka-100 g.

Sposób przygotowania:

W głębokiej misce rozbijamy 3 jajka, dodajemy 50 g. cukru, i potem ubijamy mikserem to do białej, puszystej pianki. Ubijamy najpierw z małą prędkością, a następnie stopniowo zwiększając prędkość do maksimum.

foto: google

Dodajemy pozostały cukier, kontynuujemy bicie. Ubijamy co najmniej 10 minut.

foto: google

Oto taka gruba, puszysta pianka powinna się okazać. Jeśli krople spadną na jego powierzchnię, krople zachowują swój kształt przez kilka sekund.

foto: google

Następnie w częściach, 3-4 razy za pomocą łopatki dodajemy przesianą mąkę. Mieszamy krótko, delikatnie, ruchami chwytającymi. Ciasto powinno być gęste, delikatne podobne do pianki.

foto: google

Pieczemy biszkopt w wysokiej formie z rozpinanym rantem (średnica mojej formy 18 cm). Na dno i boki wykładamy pergamin do pieczenia (jeśli pergamin jest bez powłoki silikonowej, wtedy smarujemy olejem). Piekarnik rozgrzewamy do 170°. Czas pieczenia wynosi około 50-55 minut.

foto: google

Sprawdzamy gotowość biszkoptu za pomocą wykałaczki. Pozostaw biszkopt do całkowitego ostygnięcia, a następnie wyjmij go z formy. Pożądane jest cięcie biszkoptu nie wcześniej niż za 5-6 godzin. Dlatego zawsze gotuję biszkopt w przeddzień święta. Jest to bardzo wygodne, pozostaje tylko nasmarować, i ciasto jest już gotowe.

foto: google

Biszkopt okazuje się bardzo pyszny i delikatny. Wysokość mojego gotowego biszkoptu wynosi 7 cm.

foto: google

Tak on wygląda na cięciu. Delikatna, drobno porowata struktura. Moim zdaniem biszkopt przygotowany zgodnie z tym przepisem nie wymaga impregnacji syropem. Najczęściej do przygotowania ciasta używam dżemu z czarnej porzeczki i kremu na bazie skondensowanego mleka.

foto: google

Smacznego!

Główne zdjęcie: google.com