Dziś podzielimy się przepisem na pyszne wytrawne pączki z jajkiem i zieloną cebulką. Moja żona smaży te pączki w każdy weekend, ponieważ przygotowanie ciasta zajmuje około pięciu minut. Możesz eksperymentować z nadzieniem.

Przepis

1. Najpierw przygotuj nadzienie. Drobno posiekaj 5 gotowanych jajek, przenieś do pojemnika. Dodaj 30 gramów posiekanej zelonej cebulki. Dodaj pół łyżeczki soli i dobrze wymieszaj.

2. Przygotuj ciasto. Wlej do miski 250 ml ciepłej wody. Dodaj 25 gramów cukru i 15 gramów soli. Wlej 35 ml oleju słonecznikowego i dodaj 25 gramów suchych drożdży. Dobrze wymieszaj i dodaj 550 gramów przesianej mąki pszennej, wymieszaj łyżką i zalej 250 ml wrzącej wody i wszystko szybko wymieszaj.

3. Teraz przesiej kolejne 200 gramów mąki i zagniataj ciasto rękami. Nałóż odrobinę oleju roślinnego na dłonie i odrywaj z ciasta małe kawałki, około 60-70 gramów.

4. Rozprowadź je na powierzchni roboczej posypanej mąką, również posyp mąką kawałki ciasta, rozwałkuj je w małe kółka, wyłóż nadzienie i ulep pączęk w dogodny dla Ciebie sposób.

5. Obróć ciasto szwem w dół i smaż na rozgrzanym oleju słonecznikowym przez 2-3 minuty z każdej strony na średnim ogniu.

Smacznego!

Główne zdjęcie: google.com