Dziś chcę podzielić się pomysłem, jak zrobić aromatyczne kostki do pierwszych dań i sosów. To dopiero początek lata, a ja już zastanawiam się, jak napełnić zamrażarkę przydatnymi mrożonkami, które są dostępne teraz w dużej różnorodności.

Moja rodzina naprawdę lubi dodawać takie kostki do różnych zup. Wyobraź sobie, że nalałeś talerz gorącego kapuśniaku i wrzuciłeś do niej kilka zamrożonych kostek, które zawierają różne aromatyczne zioła, czosnek, a nawet przyprawy do smaku... jest to bardzo smaczne i co najważniejsze zdrowe.

W sklepach zimą warzywa są drogie, a poza tym nie wiadomo jakimi chemikaliami są one potraktowane. Dlatego proponuję zaopatrzyć się w bomby witaminowe z ogrodu w sezonie lub kupić je teraz.

Do tych kostek dodałam następujące warzywa: koperek, rukiew wodną, lubczyk, czosnek, słodką wędzoną paprykę.

Możesz zrobić podobne kostki z różnych warzyw, na przykład: możesz posiekać bazylię, koperek, pietruszkę i czosnek - te kostki są idealne do barszczu, a pietruszka z koperkiem jest wspaniała do rosołu z kurczaka. Możesz nawet dodać gotowaną marchewkę - wtedy bulion będzie nie tylko smaczniejszy, ale i ładniejszy.

Zrób je z różnych warzyw, umieść je w pojemnikach, a przez całą zimę będziesz mógł korzystać z przypraw do różnych zup.

Warzywa dokładnie umyłam pod bieżącą zimną wodą.

Wszystkie włożyłam do blendera, dodałam wędzoną słodką paprykę i nalałam trochę wody.

Zmieliłam do momentu kiedy masa jest jednorodna.

Powinna być niezbyt rzadka i niezbyt gęstą.

Oczywiście możesz wlać masę do plastikowej torby, zamrozić i odcinać w miarę potrzeb. Mnie osobiście nie podoba się ten sposób, lubię mrozić to w formie kostek do lodu. Jest to wygodniejsze: bierzesz ile Ci potrzeba z pojemnika i nie zawracasz głowy.

To urządzenie znajduje się w mojej kuchni, jest to bardzo wygodne.

Jak tylko kostki zamarzną, przekręcam specjalną dźwignię i wszystkie wypadają na paletę. Następnie zamrażam następną partię.