Dzisiaj powiem Ci, jak zrobić ulubiony jagodowy przysmak o niecodziennym smaku. Musisz tylko dodać banany do dżemu. Tak, tak, banany. Smak dżemu będzie niesamowity - przypomina owocową gumę do żucia. Początkowo wydaje się, że to malina, a potem powstaje posmak banana. Idealne połączenie!

foto: takprosto.cc

Dżem malinowy z bananem można przechowywać przez długi czas. Może być zrobiony z mrożonych jagód. Korzyści są podwojone. Banany zawierają potas, magnez, witaminę C, żelazo, witaminę młodości E i, oczywiście, serotoninę - hormon szczęścia. Koniecznie musisz zrobić taką pychotę!

SKŁADNIKI

  • 1 kg świeżej maliny

  • 250 g bananów

  • 800 g cukru

  • 1 łyżeczka kwasku cytrynowego lub soku z jednej cytryny

Jeśli chcesz zrobić dżem z mrożonych malin, rozmrażaj ją w temperaturze pokojowej i zlej nadmiar soku przed gotowaniem. Jeśli maliny straciły swój aromat, dodaj wanilinę i 30 ml koniaku (na 1 kg jagód) pod koniec gotowania.

foto: takprosto.cc

PRZYGOTOWANIE

1. Maliny wkładamy do garnka z grubym dnem. Zrób piure jagodowe tłuczkiem lub blenderem.

2. Drobno posiekaj banany (w pół pierścienie lub ćwiartki) i dodaj do jagód.

foto: takprosto.cc

3. Dodaj cukier i kwasek cytrynowy do przecieru jagodowego. Dobrze wymieszaj i umieść garnek na średnim ogniu. Mieszaj od czasu do czasu, aby się nie przypaliło.

foto: takprosto.cc

4. Doprowadzić dżem do wrzenia i zmniejszyć ogień do minimum. Gotuj przez kolejne 10–20 minut, mieszając i usuwając pianę. Jeśli chcesz gęstszy dżem, gotuj przez 30–40 minut lub dodaj do niego pektynę (12–15 g na 1 kg przecieru owocowego).

5. Bez zdejmowania z ognia wlej dżem do suchych sterylnych słoików i zakręć je. Odwróć słoiki do góry nogami, przykryj je ciepłym kocem do całkowitego wystygnięcia. Przechowywać w chłodnym miejscu.

foto: takprosto.cc

Mam nadzieję, że ty i twoi bliscy polubią ten przepis. A słoiki w uporządkowanych rzędach stopniowo wypełnią półki w piwnicy.

Główne zdjęcie: takprosto.cc