Algierczycy jedzą bardzo dużo miodu. Są narodem, który najbardziej ze wszystkich na świecie uwielbia ten produkt, a algierskie słodkie wypieki składają się głównie z orzechów, miodu i suszonych owoców. Chociaż wypieki algieryjczyków są bardzo słodkie, jednak nie zawierają cukru. Ciekawy jest fakt, że algierczycy rezygnują ze spożywania produktów mlecznych. Mshusha to algierska potrawa narodowa. Jest to placek bez cukru, kefiru i bez mleka. To słodkie ciasto jest przygotowywane na patelni.

przepis na ciasto na patelni

Sztuka pieczenia ciast nie jest dla każdego. A ci, którzy opanowali umiejętność wypiekania różnego rodzaju pieczywa, czasami nie mają ochoty poświęcać czas na długie przygotowanie ciasta.

Dziś nasz zespół chętnie podzieli się z Tobą przepisem na przygotowanie ciasta na patelni. Być może nie masz piekarnika. Więc w tym przypadku to nie żadnego znaczenia. Czasami niektórzy nazywają Mshushę omletem, choć w rzeczywistości tak wcale nie jest. Raczej przypomina placek z kaszą manną, chociaż przygotowanie Mshushy jest o wiele łatwiejsze.

składniki

  • 6 łyżek kaszy manny
  • 7 jajek
  • 5 łyżek miodu
  • 3 łyżki oleju
  • 10 g proszku do pieczenia
  • 1 szczypta soli

przygotowanie

Najpierw dokładnie ubij jajka. Nie dziw się, że umieszczasz tak dużą ilość jajek, ponieważ stanowią one podstawę całego ciasta.

Do jajek dodaj kaszę mannę, a zatem dokładnie wymieszaj. Wskazane jest, aby mieszankę odstawić na 5 minut.

Do kaszy manny dodaj olej, a także szczyptę soli. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Podgrzej na patelni olej. Podczas podgrzewania patelni do ciasta wsyp proszek do pieczenia i ponownie dobrze wymieszaj.

Mshushę należy smażyć na rozgrzanej patelni na złoty kolor. Smażyć trzeba pod przykryciem na średnim ogniu przez 5 minut. Następnie odwrócić ciasto na drugą stronę i smażyć przez kolejne 3 minuty.

Gotowe ciasto połóż na talerzu i polej miodem.

Ciasto okazuje się miękkie i elastyczne. Jeśli nie ma pod ręką kaszy manny, możesz ją zastąpić mąką i dodać 1 łyżeczkę skrobi. W tej wersji Mshusha nie będzie tak przewiewna, ale jednakowo smaczna. Możesz również posmarować ciasto syropem lub dżemem.