Składniki:

  • Wątroba – 700-800 g, można wziąc 1 kg
  • Cebula – 2-3 szt.
  • Sól, czarny mielony pieprz – na oko
  • Śmietana – 2-3 łyżki
  • Musztarda – 1 łyżeczka
  • Olej – 3-4 łyżki

Zaczynamy

Bierzemy wątrobę... Myjemy ją, usuwamy zbędne żyły i to w zasadzie wszystko.

foto: google

Teraz przygotowaną wątróbkę kroimy w kostkę lub paski wielkości małego palca. I na razie nic z tym nie robimy - nie pieprzymy, nie solimy. Bo niektórzy natychmiast zaczynają solić wątrobę, ale to jest absolutnie wykluczone!!! - wątroba stanie się twarda!

foto: google

Cebulę obrać i pokroić w półpierścienie. Biorę niewielką ilość cebuli, ale tutaj wszystko jest indywidualne... Lubisz dużo cebuli, więc weź dużo cebuli! Podobno cebula dodaje soczystości - nie spieram się z tym, ale to kwestia gustu.

foto: google

Teraz bierzemy patelnię, wlewamy olej roślinny, rozpalamy duży ogień, podgrzewamy olej i kładziemy wątrobę. Tak, tak, niektórzy będą twierdzić, że najpierw trzeba usmażyć cebulę, a potem ją wyjąć... Ale myślę odwrotnie - najpierw trzeba usmażyć wątrobę! I pamiętaj, aby robić to na dużym ogniu - wystarczy 5 minut, aby wątroba miała czas zrumienić się.

foto: google

Teraz kładziemy cebulę, mieszamy.

foto: google

Ponownie smaż na dużym ogniu przez 2 minuty, a następnie zmniejsz ogień. Dodaj śmietanę, łyżeczkę musztardy i dopiero na tym etapie sól i pieprz.

foto: google

Mieszamy, jeszcze minuta i wyłączamy ogień, przykrywamy patelnię pokrywką i zostawiamy wątrobę na 5 minut! Wątroba jest bardzo miękka i delikatna. Gotuj, spróbuj, smacznego!

foto: google

Główne zdjęcie: google.com