Byłam mile zaskoczona i szczerze mówiąc po prostu zdumiona, jak zwykłe jajka mogą poprawić smak mięsa i uczynić je niesamowicie delikatnym.

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym przepisie i nie miałam pojęcia jak jest prosty i łatwy.

Najciekawsze jest to, że do przygotowania tej marynaty potrzebne są tylko dwa składniki. Ponadto prawie zawsze (z rzadkimi wyjątkami) każda gospodyni domowa ma je w kuchni.

Kotlety, kotlet z kością, mięso z dodatkami (grzyby, warzywa, ser), szaszłyk albo zwykłe smażone mięso - każde danie z marynatą jajeczną okazuje się szczególnie delikatne.

Kawałki mięsa praktycznie rozpływają się w ustach.

Następnym istotnym plusem tej marynaty jest jej aromat. Zapach czosnku rozchodzi się po całej kuchni, zaostrzając apetyt.

Przygotowanie marynaty jest równie łatwe jak łuskanie orzechów – zajmuje około trzech minut.

Uważam tę marynatę za jedną z najlepszych i powinna znaleźć się w arsenale każdej gospodyni domowej.

Przepis na marynatę

Ta wspaniała marynata jest przygotowywana z DWÓCH składników. Pierwszy, jak wynika z nazwy jajka, a drugi - kilka ząbków czosnku.

Resztę przypraw można użyć według własnego uznania lub można się bez nich obejść. Wystarczy kilka szczypt czarnego pieprzu.

Ilość jajek i czosnku zależy od ilości mięsa, które planujesz ugotować. Do marynowania kilograma mięsa wystarczą dwa jajka i 5-6 ząbków czosnku.

Dokładnie ubij jajka blenderem, trzepaczką lub w najgorszym przypadku widelcem. Dodaj czosnek.

Następnie pokrój mięso na kawałki o żądanej wielkości i zalej marynatą.

Mięso należy marynować w zalewie jajecznej przez co najmniej dwie godziny. Jednak im dłużej mięso jest „kąpane” w tej mieszance, tym będzie smaczniejsze, delikatniejsze i bardziej soczyste.

Następnie ugotuj mięso według przepisu.

Główne zdjęcie: google.com