Serca z kurczaka są stosunkowo niedrogim, ale bardzo przydatnym podrobem. Wiele gospodyń domowych nie zwracają na niego uwagi, ale na próżno. Serca drobiowe można wykorzystać do przygotowania wielu pysznych dań. Jednym z takich dań jest soczysty kotlet o nazwie „Złamane serce”. Dla wszystkich, którzy spróbują takie kotlety, nie wiedząc z czego są przygotowywane, to pomyślą, że jest to wieprzowina. Ciekawostka, ale bardzo przydatna. Ale jedno wiem na pewno: to bardzo szybkie danie szybko zniknie z Twojego stołu.

PRZYGOTOWANIE SERC DROBIOWYCH

Dzisiaj nas zespół chętnie pomoże Ci z przygotowaniem smacznych i pożywnych kotletów z serc kurczaka. Przed Tobą niezwykły przepis na kotlety z niedrogich podrobów drobiowych. Aby nie zawracać sobie głowy z ubijaniem każdego kawałka mięsa, serca należy włożyć do plastikowej torby, a następnie ubijać je wszystkie razem.

Spróbuj ugotować te pyszne kotlety, ale nie mów swoim domownikom, z czego są przygotowane. Daj im tego dania spróbować i niech zgadną z czego to jest przygotowane. Założę się, że nikt nie udzieli prawidłowej odpowiedzi!

SKŁADNIKI

  • 1 kg serc drobiowych
  • 4 ząbki czosnku
  • 1 łyżeczka różnych przypraw do mięsa
  • 4 jajka
  • Mąka lub bułka tarta
  • Sól do smaku
  • Olej roślinny do smażenia

Aby serca drobiowe były maksymalnie korzystne dla naszego zdrowia, należy kupować ten produkt ze szczególną skrupulatnością i dbałością: dobre mięso nie powinno leżeć dłużej niż jeden dzień w ladzie chłodniczej lub w sklepie.

przygotowanie

Świeże serca drobiowe należy zalać zimną wodą i włożyć do lodówki na jedną godzinę. Jest to konieczne, aby usunąć nadmiar krwi z mięsa.

Podroby należy starannie umyć pod bieżącą wodą, a zatem usunąć powięzie. Teraz przetnij każde serce drobiowe na pół, ale nie do końca. Mięso lekko ubij specjalnym tłuczkiem do kotletów.

Wymieszaj mięso z posiekanym czosnkiem, a następnie dodaj sól i przyprawy. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Teraz należy jajka ubić za pomocą widelca, dodając niewielką ilość wody i soli.

Każdy kotlet należy zanurzyć w mące, a następnie w jajku. Smażyć na oleju po około 30 sekund lub 1 minutę z każdej strony. Jeśli długo smażyć kotlety, to stają się twarde. Życzymy wszystkim smacznego!

Serca drobiowe mogą być nie tylko gotowane, ale również duszone lub smażone. Jako opcja na piknik lub lekką kolację dobrze nadają się szaszłyki z kurczaków. Do przyrządzenia marynaty do mięsa można użyć sos sojowy, musztardę, jak również różne przyprawy, a nawet colę.

Podroby, które są w stosunkowo niskich cenach, często są ignorowane przez wiele osób. Jednak są produktem niskokalorycznym, a poprzez dużą zawartość łatwo przyswajalnego białka jest bardzo ważnym elementem zdrowej diety. Jest to doskonały pomysł na urozmaicenie diety.

Podoba Ci się przepis? Jeśli tak, to podziel się nim ze znajomymi, a będą Ci wdzięczni, bo szybko nauczą się gotować zdrowe i smacznie kotlety z serc drobiowych!