Ciasto „Castella” to popularny japoński deser, który zyskał światową sławę. Przewiewny wypiek jest przygotowywany na skalę masową i eksportowany do różnych krajów na całym świecie. Ciasto było szczególnie popularne na Tajwanie. To tam zaczęli robić to na swój sposób, a efekt był nie gorszy niż oryginał.

Aby zrobić deser, należy pamiętać o kilku ważnych niuansach. Po pierwsze, ilość składników zależy bezpośrednio od wielkości formy. W naszym przypadku potrzebujemy kwadratowego naczynia do pieczenia o wymiarze 18 cm. Po drugie, ciasto jajeczne piecze się w niskiej temperaturze w łaźni wodnej bezpośrednio w piekarniku. Niezwykłe, prawda?

Składniki:

  • Mąka – 100 g
  • Mleko – 100 ml
  • Jaja – 6 szt
  • Masło – 100 g
  • Cukier – 100 g
  • Ekstrakt waniliowy – do smaku

Sposób przygotowania:

Oddziel białka od żółtek. Mąkę przesiej. Następnie połącz mleko i masło w rondelku.

Rozpuść składniki na małym ogniu. Następnie wlej gorącą mieszankę do mąki i dokładnie wymieszaj. Żółtka dodawaj pojedynczo.

foto: sovkusom.ru

Następnie dodaj do ciasta ekstrakt waniliowy do smaku. Ubij białka z cukrem na sztywną pianę. Następnie wlej resztę ciasta do białek.

Delikatnie wymieszaj. W tym samym czasie wymieszaj ciasto zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przesuń talerz w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

foto: sovkusom.ru

Owiń kwadratową formę do pieczenia na zewnątrz folią spożywczą. Następnie zawiń w folię. Przykryj wnętrze grubym pergaminem.

foto: sovkusom.ru

Wlej ciasto do formy i wygładź powierzchnię. Umieść formę do ciasta na innej większej patelni. Napełnij ją gorącą wodą o temperaturze co najmniej 80 stopni.

foto: sovkusom.ru

Ciasto włóż do kąpieli wodnej w piekarniku na 65-70 minut w temperaturze 150 stopni.

foto: sovkusom.ru

Tajwańskie ciasto jajeczne „Castella” jest gotowe. Podawaj ten deser, krojąc go na prostokątne porcje. Możesz również natłuszczać smakołyk domowym kremem maślanym. Smacznego!

Główne zdjęcie: sovkusom.ru