Smażąc w ten sposób bakłażany, otrzymasz danie o bardzo ciekawym smaku. Będzie ono wyglądać jak smażone grzyby z cebulą. Istnieją szczegóły przygotowania, których należy przestrzegać, aby uzyskać pożądany efekt.

Składniki:

  • bakłażany - 700 g (małe)
  • cebula - 200 g
  • jajka - 4 szt.
  • sól, czarny pieprz - do smaku
  • olej roślinny do smażenia

Sposób przygotowania:

1. Do przygotowania tego dania trzeba wziąć małe, młode bakłażany. Nie powinny one mieć dużych nasion. Umyj warzywa i pokrój w kostkę o średniej wielkości. Umieść wszystkie kawałki w misce. Jeśli chcesz, możesz zdjąć skórkę, ale nie jest to konieczne.

2. Ubij cztery jajka trzepaczką na jednolitą masę. Polej bakłażany ubitymi jajkami i dobrze wymieszaj.

foto: google

Solić nie trzeba! W przeciwnym razie warzywa uwolnią sok, który zapobiegnie dobremu wchłanianiu się jajka. Poza tym nie wyjdą ci suche jak grzyby kawałki.

3. Pozostaw wszystko na 1 godzinę w temperaturze pokojowej. Okresowo mieszaj zawartość naczynia. Celem tego jest pozwolić jajom całkowicie się wchłonąć.

foto: google

4. Pokrój cebulę w kostkę.

5. Na patelni rozgrzej olej roślinny (powinien całkowicie zakryć dno). Włóż do niej bakłażany i cebulę.

foto: google

6. Smaż na średnim ogniu przez 20-25 minut. Pamiętaj o mieszaniu, aby kawałki równomiernie się usmażyły i nie zostały przypalone.

foto: google

7. Gdy danie będzie gotowe, dopraw solą i pieprzem. Spróbuj tego, co wyszło i podawaj do stołu. Okazuje się, że jest bardzo smaczne! Wypróbuj ten oryginalny przepis, zdecydowanie powinien zakorzenić się w Twojej rodzinie.

foto: google

W ten prosty sposób można zrobić pyszną przystawkę z bakłażana i jajek.

Główne zdjęcie: google.com