Kotlety to popularne danie mięsne, które dobrze komponuje się z prawie każdym dodatkiem. Każda gospodyni ma własne sekrety jego przygotowania, sztuczki, dzięki którym kotlety są delikatne i soczyste. Jedną z najciekawszych, a zarazem najprostszych odmian tradycyjnej receptury są kotlety cygańskie. Dodaj tylko jeden składnik, a smak będzie zupełnie inny!

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego ten przepis nazywa się cygański, ale pod tą nazwą przyjął się i wszedł do książek kulinarnych. Nasze babcie gotowały kotlety w ten sposób, pomysł nie jest nowy, ale sprawdzony czasem. Często publikujemy triki, które starsze pokolenie stosowało w gospodarstwie domowym, a przepis ten należy do tych, które wciąż nie stracił na aktualności.

Do takich kotletów przygotowuje się zwykłą mieloną wołowinę. Następnie dodaje się do niej pół bochenka nasączonego mlekiem, a także cebulę i czosnek. Aby wszystko wymieszać, aż będzie gładkie, możesz zmielić składniki w blenderze.

foto: topnovoje.mediasole.ru

Nadszedł czas, aby zacząć przygotowywać ten składnik, którego wiele gospodyń domowych po prostu nie pomyślałoby o dodaniu do kotletów (a właśnie szkoda!). To zwykły pomidor. Na 700 g mielonego mięsa potrzebne są 2-3 pomidory, należy zdjąć z nich skórkę i zmielić w blenderze lub zmielić w maszynce do mięsa z dodatkiem ziół.

Pozostaje wszystko wymieszać, aż będzie gładkie, uformować kotlety, położyć je na blasze do pieczenia i wstawić do piekarnika. W temperaturze 220 stopni wystarczy je trzymać przez około pół godziny. W razie potrzeby kotlety można smażyć na patelni, a następnie dusić. W takim przypadku usmaż je na patelni z dodatkiem oleju słonecznikowego.

Oto prosty przepis na kotlety cygańskie. Okazuje się prawdziwą rozkoszą dla podniebienia i ozdobą stołu. Twoja rodzina będzie zachwycona nowym smakiem!

Główne zdjęcie: topnovoje.mediasole.ru