Przepis na ten placek przyda się szczególnie wtedy, gdy goście są już w drodze do Twojego mieszkania!

Znana jest doskonale sytuacja, kiedy nagle pojawili się goście, a lodówka jest pusta. Wtedy zawsze warto mieć w lodówce przygotowane ciasto francuskie. Albowiem dzięki obecności tego produktu możesz zawsze przygotować bardzo pyszny mięsny placek. I co najważniejsze, w ciągu zaledwie kilku minut przygotujesz to pyszne danie.

Placek mięsny okazuje się pyszny, sycący, a także bardzo smaczny. Twoi goście pomyślą, że jesteś bardzo dobrą gospodynią domową. W końcu nie trzeba się przyznawać, że proces przygotowania zajmował jedynie kilka minut…

Oto lista potrzebnych produktów:

  • Ciasto francuskie — 1 opakowanie
  • Mięso mielone — 300 gr
  • Cebula — 1 szt.
  • Jajo kurze — 1 szt.
  • Śmietanka (smietana)

Rozpoczynamy proces gotowania potrawy:

Bierzemy jedną część ciasta francuskiego, rozprowadzamy go na powierzchni roboczej posypanej mąką i lekko rozwałkowujemy. Obieramy cebulę z łupinek, zatem kroimy w małe kostki, a następnie smażymy w gorącym tłuszczu na złoty kolor.

Do usmażonej cebuli dodajemy mięso mielone, a także sól i pieprz. Wszystko dokładnie mieszamy i smażymy, aż mięso będzie wewnątrz ugotowane. W razie potrzeby do mięsa mielonego dodajemy trochę śmietanki lub śmietany. Gotowe nadzienie odstawiamy do wystygnięcia.

Przygotowane ciasto przenosimy do formy do pieczenia. Na środku ciasta wykładamy nadzienie, a po bokach wykonujemy podłużne nacięcia. Następnie przykrywamy nimi ciasto, splatając jak warkocz.

Powstałe ciasto smarujemy roztrzepanym jajkiem, aby później uzyskać złotobrązową skórkę. Gotowe ciasto wstawiamy do gorącego piekarnika, nagrzanego do 180 stopni Celsjusza. Następnie pieczemy przez 30-35 minut. Teraz pozwalamy mu nieco ostygnąć, a następnie podajemy.

foto: cooku.ru

Życzymy wszystkim smacznego!

Główne zdjęcie: cooku.ru