Produkty powinny tworzyć pełną harmonię smakową, a piękne ich prezentowanie to dzieło pracowitych i wprawnych rąk kucharza. Do takich kulinarnych sukcesów można odnieść delikatną sałatkę „Grzybowa bajka”.

Składniki do przygotowania sałatki:

  • gotowane ziemniaki - 2 sztuki;
  • gotowana marchewka - 1-2 sztuki;
  • zielona cebulka - 100 gramów;
  • marynowane pieczarki - 300 gramów;
  • jajko kurze na twardo - 4 sztuki;
  • szynka - 200 gramów;
  • ser topiony - 300 gramów;
  • majonez do smaku.

W przypadku takich sałatek wszystkie składniki są krojeone, ale nawet sposób krojemnia, jest ważne dla wyniku. Warzywa obrać z łupin, jajka - ze skorupek, wszystko schłodzić. Zetrzeć obrane ziemniaki na grubej tarce bezpośrednio nad głębokim naczyniem sałatkowym i delikatnie wyrównać, smarując majonezem.

Następnie posyp grubo drobno pokrojoną zieloną cebulką i zetrzyj jajka na twardej tarce bezpośrednio na równej warstwie cebuli, rozprowadź równomiernie bez dociskania i delikatnie posmaruj majonezem. Kolejną warstwą są grzyby pokrojone w podłużne plasterki. Bardzo ważne jest, aby nie były nadmiernie kwaśne, aby nie pogorszyć smaku całej potrawy.

Dla mięsnej warstwy pokroić szynke w drobną kostkę i równomiernie rozprowadzić bezpośrednio na pieczarkach równą warstwą, cienko smarując majonezem. Zetrzyj również marchewki na warstwę majonezu, biorąc pod uwagę, że marchew powinna być wystarczająco słodka dla ogólnego zakresu smakowego „Bajki grzybowej” i pokryj cienką warstwą majonezu. Na ostatnią warstwę startego roztopionego sera wymieszaj startą masę serową z łyżką majonezu w osobnej misce, aby nie uciskać puszystości całej sałatki i rozprowadź równomiernie na całej powierzchni.

Gotową sałatkę przykryj pokrywką lub folią lub całkowicie umieść w plastikowej torbie, aby nie było dostępu powietrza i umieść ją w lodówce na co najmniej 3 godziny, po czym zamieni się w osiadłą i zagęszczoną, ale nie straci odrobiny puszystości, co pozwoli wyciągać porcjowane kawałki, które zachowają apetyczny urok. Jak zawsze życzymy udanego wyniku i pysznego posiłku!

Główne zdjęcie: cooku.ru