Lista wymaganych produktów:

  • 800 gramów mięsa wieprzowego (polędwica lub karkówka)
  • 4 łyżeczki musztardy
  • 280 gramów twardego lub topionego sera
  • 450 gramów ananasa w puszce

Przepis:

Jak już pisałam, do przygotowania tego dania najlepiej użyć polędwicy lub karkówki. Po dokładnym umyciu mięso należy wysuszyć, aby usunąć niepotrzebną wilgoć. Następnie wykonujemy nacięcia mięsa, zachowując między nimi odstęp 2-3 cm, pozostawiając nienaruszoną podstawę. Oto jaki rodzaj „akordeonu” powinienaś dostać.

foto: jemchyjinka.ru

Następnie ostrożnie natrzyj mięso musztardą, dotyczy to również przekrojów.

foto: jemchyjinka.ru

Nie potrzebujemy soli i pieprzu, ponieważ w musztardzie jest wystarczająco dużo. Nie ma też konieczności pozostawiania mięsa do marynowania, dzięki musztardzie proces ten znacznie się przyspiesza.

foto: jemchyjinka.ru

Teraz otwórz puszkę ananasów, zlej cały płyn i przekrój ananasy na pół. Liczba półpierścieni ananasa powinna odpowiadać liczbie przekrojów w mięsie.

foto: jemchyjinka.ru

Następnie bierzemy ser. Twardy ser kroi się w cienkie kwadraty, a stopiony ser wybiera się w specjalnych torebkach. Zobacz zdjęcie poniżej.

Każdy kawałek sera nadziać połówką ananasa tak, aby okrągła część znajdowała się na zewnątrz.

foto: jemchyjinka.ru

foto: jemchyjinka.ru

Nie martw się, jeśli ser się urwie w trakcie, najważniejsze jest to, że wszystko jest ułożone równo.

foto: jemchyjinka.ru

foto: jemchyjinka.ru

Przed wstawieniem mięsa do piekarnika zawiń je w kilka warstw folii aluminiowej. Robi się po to, aby w przypadku uszkodzenia folii smaczny i niezbędny sok nie wypłynął.

foto: jemchyjinka.ru

Piekarnik należy rozgrzać do 180 stopni. Po 50 minutach otwórz folię i pozwól mięsu i ananasom uzyskać piękną złocistobrązową skórkę - wystarczy 10 minut. A jeśli zwiększysz temperaturę do 200 stopni, wystarczy pięć minut.

foto: jemchyjinka.ru

Poniższe zdjęcie pokazuje wynik. To danie okazuje się nie tylko smaczne i soczyste, jak to tylko możliwe, ale także piękne. Okazało się, że nie trzeba kupować wielu różnych produktów, żeby otrzymać przyzwoite danie na każdą okazję.

foto: jemchyjinka.ru

foto: jemchyjinka.ru

To aromatyczne mięso dobrze komponuje się z każdym dodatkiem.

Główne zdjęcie: jemchyjinka.ru