Dziś chcę podzielić się z Wami przepisem na pyszne placuszki twarogowe. Szczególnie myślę o tych wszystkich, którzy odważnie poświęcają czas na przygotowanie wspaniałych śniadań.

Chociaż ta pyszne placuszki świetnie nadają się nie tylko na śniadanie, ale także jako idealna przekąska. Placuszki twarogowe można śmiało zabrać ze sobą do pracy, aby zapewnić sobie idealną przerwę na kawę, a także poczęstować kolegów, gdy wspólnie zasiadamy do filiżanki aromatycznej kawy lub do kubku gorącej herbaty. Placuszki twarogowe przygotowują się bardzo szybko!

Składniki potrzebne do przygotowania deseru:

  • Twaróg – 2 opakowania (400 gr)
  • Jajka kurze – 2 szt.
  • Cukier – 2 łyżki
  • Wanilina – do smaku
  • Proszek do pieczenia – 1 albo 1,5 łyżeczki
  • Mąka – 350-400 gr
  • Olej roślinny – do smażenia
  • Cukier puder – opcjonalnie, do posypania

Zaczynamy proces przygotowania naszego deseru

Twaróg wkładamy do miski, następnie dodajemy jajka, cukier i, jeśli chcesz, wanilinę. Ważne zadbać, aby twaróg nie był zanadto mokry. Wtedy będziemy potrzebowali mniej mąki do ciasta, a nasze placuszki twarogowe okażą się bardzo miękkie i będą lepiej smakować. Zawartość tłuszczu w twarogu – to 5% lub więcej. Twaróg rozdrabiamy widelcem.

foto: google

Mąkę przesiewamy, następnie wsypujemy proszek do pieczenia i zaczynamy ugniatać. Po ugniataniu ciasto stanie się gładkie, miękkie, a także lepkie w dotyku.

foto: google

Teraz ciasto dzielimy na kilka równych części. To ułatwi naszą pracę. Te części ciasta, z którymi nie pracujemy, przykrywamy folią spożywczą, która zabezpieczy je przed działaniem powietrza. Następnie ciasto należy rozwałkować, a także uformować na kształt wałka o średniej grubości (jeśli ciasto przykleja się do wałka i powierzchni należy dodać trochę mąki). Teraz ciasto trzeba podzielić na kawałki o długości 8-10 cm.

foto: google

Aby nadać placuszkom twarogowym lepszy i ciekawszy kształt, ciasto należy lekko wcisnąć z 3 stron za pomocą widelca.

foto: google

Na patelnię wlewamy 3-4 łyżki oleju roślinnego, podgrzewamy delikatnie, a następnie układamy kilka sztuk gotowych placuszków twarogowych. Smażymy na średnim ogniu przez 2 minuty z każdej z trzech stron, na złoty kolor. W tej wersji pyszne placuszki twarogowe nie okazują się zbyt słodkie, więc w razie potrzeby możesz dosłodzić je, delikatnie posypując cukrem pudrem. Placuszki okazują się bardzo przewiewne oraz delikatne. Po wyjęciu z piekarnika mają też chrupiącą skórkę. Jest to idealna opcja na śniadanie dla całej rodziny.

foto: google

foto: google

Główne zdjęcie: google.com