Ta roślina została zapomniana na kilka lat, lecz na szczęście przywrócono ją rok temu w 2019. Roślina ta nazywa się pieniążek i jest bardzo pożądana, dlatego czasami jest bardzo trudno dostępna i nie można dostać jej w wielu kwiaciarniach oraz innych miejscach, w których powinno się ją dostać. Co sprawia, że ludzie tak uwielbiają tą roślinę? Otóż jej nietypowe liście oraz niewielkie wymagania. Pieniążek jest także bardzo ładną ozdobą. Kolejną dobrą jego cechą jest ta właściwość.

Pieniążek jest silnie spokrewniony ze znaną wszystkim i dziko żyjąco pokrzywą, chociaż nie wygląda jak ona, lecz należy do tej samej rodziny. Pieniążek to tak na prawdę pilea peperomioides i do Polski został on sprowadzony z Chin oraz terenów Wietnamu. Jego liście są bardzo zielone i mają wyraźnie zarysowane unerwienie co pozwala ludziom łatwo go odróżnić.

Dla wielu osób liście te wyglądały jak pieniądze i stąd właśnie wzięła się jego potoczna nazwa.

Inna nazwa tej rośliny to wystrzałowa roślina. Wzięło się to stąd, że po dojrzeniu nasion tej rośliny, wystrzeliwuje je ona we wszystkie strony świata. Pewnie myślicie, że pielęgnacja tej rośliny jest bardzo trudna i uciążliwa? Otóż nie.

Pielęgnacja pieniążka jest bardzo łatwa, ponieważ nie wymaga on jedengo typu ziemi, lecz pasuje mu każdy z nich, więc sami możemy go wybrać. Jedynymi wymogami tak na prawdę jest to, żeby unikać zbut dużego słońca oraz ciepła. Najlepszym światłem dla pieniążka jest światło rozproszone. Co do ciepła należy trzymać go w temperaturze nie mniejszej niż 15 stopni lecz unikać stawiania go na parapetach pod którymi włączone są kaloryfery.

Główne zdjęcie: kobieta.onet.pl